Andri Metsaru

Sõmeru viigistas Ilves Transpordi vastu seeria, finaalipääseja otsustab kolmas mäng!

Vinni Tammed peavad oma finaalivastast veel mõned päevad ootama, sest Sõmeru meeskond alistas täna 66:57 Ilves Transpordi ning viigistas poolfinaali 1:1-le. Otsustav kolmas kohtumine toimub teisipäeval kell 19:30 Sõmerul.

Kodusaalis esimese kohtumise kindlalt kaotanud Sõmeru oli täna justkui ümber sündinud, haarates ohjad kohe avaminutitest. Veerandaja keskpaigas juhiti 6:1 ning esimene periood kallutati enda kasuks 17:11. Teisel veerandajal tegi kodumeeskond 9:3 spurdi ning viigistas mänguseisu 20:20-le. Tasavägist mängu jagus veel seisuni 25:25, siis viskas Sõmeru 9 vastuseta punkti ning haaras poolajaks 34:25 eduseisu.

Kolmandal veerandajal suutsid külalised kättevõidetud edu hetkeks ka kahekohaliseks kasvatada, viimasele vaatusele mindi siiski vastu seisul 48:40. Neljanda veerandaja alguses vedas Sven Pugonen viie järjestikkuse punktiga oma meeskonna vaid kolme punkti kaugusel (48:45), kuid Sõmerul oli kohe vastukäik olemas ning peagi näitas tabloo vaheks 55:45. Viimasel kolmel minutil üritasid võõrustajad mängu päästa vigade tegemisega, kuid tulutult – külalised tabasid 14st üritusest 11 ning viisid 66:57 võiduga seeria otsustavaks kolmandaks mänguks taas Sõmerule.

Võitjate resultatiivseimad olid Andri Metsaru 16 ning Argo Höövelson 15 punktiga. Ilves Transpordi vägesid juhatas taas Sven Pugonen, kes viskas 21 punkti.

Otsustav kolmas kohtumine toimub teisipäeval 23. aprillil kell 19:30 Sõmeru Põhikooli võimlas. Võitja mängib laupäeval 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses toimuval finaalpäeval kell 14:00 algavas finaalis Vinni Tammedega, kaotaja selgitab kell 12:00 Rakvere Tööriistamarketiga pronksmedalite omanikud.