Sõmeru oli kodusaalis üle Aasperest

Testturniiri A-alagrupi mängus Sõmeru ja SK Aaspere vahel põnevaks ei läinud – igal veerandajal eduseisu suurendanud Sõmeru võttis koduseinte toel 88:69 võidu.

Argo Höövelson
Argo Höövelson oli Aaspere vastu üleplatsimees (foto: Ain Liiva)

Võrdset heitlust jagus seisuni 12:12, seejärel läks Sõmeru meeskond esimesel veerandajal koguni 15 punkti visanud Tarvo Seljamäe juhtimisel oma teed. Esimese perioodi lõpus näitas tabloo kodumeeskonna eduseisuks 25:16. Kahekohalist vahet suutis kodumeeskond hoida ka teisel veerandajal, siis võttis Seljamäelt skooritegemise üle Argo Höövelson, kes viskas 7 minutiga 14 punkti ning poolajaks olid edunumbrid 48:38.

Aaspere meeskond küll üritas, kuid Sõmeru oli sel korral pidevalt sammukese ees. Kolmandal veerandajal kasvas kodumeeskonna eduseis juba 68:51-le ning kohtumise lõpp jõudude vahekorda ei muutnud.

Suurepärase hoos olnud Höövelson ja Seljamäe viskasid Sõmeru parimatena vastavalt 28 ja 26 punkti, Aaspere meeskonna tulemuslikumad olid Tanel Toomejõe 16 ning Martin Pent ja Madis Mülla 14 punktiga.

Sõmeru meeskond on võitnud mõlemad testturniiri kohtumised, Aasperel on võiduarve veel avamata.