Sõmeru kukutas lisaajal Tamsalu ja edenes poolfinaali!

Tamsalu/JaKon Ehituse ja Sõmeru esiliiga veerandfinaali korduskohtumises läks edasipääseja selgitamiseks tarvis lisaaega! Tamsalu võitis küll korduskohtumise 86:82, kuid esimese mängu 75:69 võit viis kahe mängu kokkuvõttes kahepunktilise paremusega poolfinaali Sõmeru.

Tamsalu/Jakon Ehitus
Mulluse pronksimeeskonna Tamsalu/Jakon Ehituse hooaeg lõppes juba veerandfinaalis (foto: Ain Liiva)

Rohkearvulise publiku ees kulgenud mäng pakkus põnevust juba avaminutitest alates. Punkt-punkti heitluses suutis avaperioodi enda kasuks pöörata Sõmeru – 21:19 paremus tähendas, et kahe mängu kokkuvõttes edu esimese veerandaja järel 8 punkti.

Teise veerandaja keskpaigas suutis Tamsalu teha 7:1 vahespurdi, mis viis nad 30:25 eduseisu. Minut enne pikemat puhkepausi oli tamsalulaste eduseis juba 39:30, kuid Sõmeru suutis poolajaks vahe siiski 39:35-le vähendada.

Avapoolaja resultatiivseimad olid Tamsalu poolel Arlen Liivak 11 ning Karel Eesmaa 10 punktiga, Sõmeru poolel vastasid Andri Metsaru 10 ja Asko Meiner 9 punktiga.

Kolmandal veerandajal sattus vägevasse hoogu tamsalulaste liider Eesmaa, kelle 11 punkti toel hakkas Tamsalu vahet kasvatama. Veerandaja lõpp oli taas sarnane eelmisele – kui veel eelviimasel minutil juhtis kodumeeskond 60:51, siis viimasele puhkepausile minnes oli vahe taas 5-punktiline (60:55).

Kohtumise normaalaja lõpp oli tõeline thriller. Seisult 60:59 lukustas Tamsalu kuueks minutiks oma korvikaane ja viskas 12 vastuseta punkti. Seisul 72:59 tundus, et seeria saatus on otsustatud ning möödunud hooaja pronksimeeskond Tamsalu pääseb edasi. Sõmeru meeskond arvas aga teisiti ning ei andnud alla. Andri Metsaru 5 järjestikkust punkti normaalaja viimasel minutil tõid tabloole seisuks 72:66 ning kahe mängu kokkuvõttes oli seis viigiline, mis tähendas, et ees ootab lisaaeg.

Andri Metsaru
Andri Metsaru viskas 32 punkti ja vedas Sõmeru Lääne-Virumaa Kossuliiga poolfinaali (foto: basket.ee)

Lisaaja esimesed minutid olid rõõmustavad Sõmerule, kes suutis vahe hoida alla kuue punkti, mis tähendanuks neile edasipääsu. 1.05 enne lisaaja lõppu pani publiku rõkkama Arlen Liivak, kes tabas koos veaga kaugviske ning realiseeris ka vabaviske, mis viis Tamsalu 86:78 juhtima! Sarnaselt normaalajale otsustas aga nüüdki kohtumise saatuse Metsaru, kes vähendas Sõmeru kaotusseisu 80:86-le. 16 sekundit jäi mängida, kui Tamsalu alustas lisaaja viimast rünnakut. Loetud sekundid hiljem tegi aga Karel Eesmaa ründevea just Metsaru vastu ning viimane sõnaõigus jäi Sõmerule. Metsaru näitas külma närvi ja liidrivaimu ning võttis viimase viske enda peale ning tabas – 86:82 kaotus oli piisav, et sellest paarist kahe mängu kokkuvõttes edasi jõuda.

Kohtumise kangelane Metsaru oligi 32 punktiga (sh vv 17/12) üleplatsimees, Asko Meiner toetas 16 ning Madis Kerge 15 punktiga. Tamsalu poolel vastasid Karel Eesmaa 26 ning Arlen Liivak 22 punktiga.

Poolfinaalis läheb Sõmeru vastamisi põhiturniiri võitja ja liiga suurfavoriidi Ilves Transpordiga. Poolfinaalid peetakse kahe võiduni, seejuures esimene ja vajadusel kolmas kohtumine peetakse kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul ehk Väike-Maarjas.