Sõmeru ja Ekonet pidasid maha armutu heitluse

Sõmeru ja Ekonet Eesti (endise nimega Hulja) alustasid oma hooaega sealt, kus kevadel pooleli jäi – Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlustel peeti maha armutu heitlus. Ja nii nagu kevadelgi, lahkus taas väljakult võitjana Sõmeru meeskond. Napp 85:84 kaotus jätab kordusmänguks siiski kõik võimalused ka Ekonetile.

Tarvo Seljamäe
Tarvo Seljamäe oli 18 punktiga Sõmeru parim (foto: Ain Liiva)

Ekonet sai koduseinte toel hästi minema, minnes kiiresti 7:2 juhtima. Kauaks seda pidu siiski ei jätkunud, sest Sõmeru võttis järgi ning enamiks esimesest veerandajast möödus punkt-punkti heitluses, kus juhtiv pool pidevalt vahetus. Esimene veerandaeg kuulus siiski tulemusega 21:19 kodumeeskonnale.

Teise veerandaja alguses kasvas vahe korraks kuuele punktile (25:19), Sõmeru võttis aga taas järgi. Veerandaja edenedes sattusid huljalased aga üha paremasse hoogu ning viie tabava kaugviske toel pääseti poolajapausiks juhtima juba 50:39.

Teine poolaeg algas Ekonetile kurjakuulutavalt – Sõmeru meeskond alustas tormilist tagaajamist ning 15:4 vahespurt tõi tabloole 54:54 viigseisu. Kolmanda veerandaja järel näitas tabloo siiski veel kodumeeskonna 67:64 edunumbreid.

Viimasel mänguperioodil sattus Sõmeru meeskonnas vägevasse hoogu Tarvo Seljamäe. Just viimasel veerandajal 11 punkti toonud väle tagamängija oli see, kelle 7 järjestikkust punkti aitasid Sõmeru 74:74 viigiseisult 81:74 juhtima. Sellega polnud mäng siiski tehtud, sest Ekonet Eesti vastas kohe kahe tabava kaugviskega ning jõudis vaid punkti kaugusele. Kodumeeskonnal oli suurepärane võimalus kohtumine ka võidusadamasse tüürida, kuid Martin Murumägi eksis vabaviskejoonel mõlemal viskel.

Võitjate tugevuseks oli see, et koguni viis mängijat kogus kahekohalise punktiskoori – Tarvo Seljamäe viskas 18, Madis Kerge ja Andri Metsaru 17, Argo Höövelson 14 ning Asko Meiner 13 punkti. Ohumärk on aga Sõmeru jaoks kindlasti see, et lisaks eelmainitutele sai käe valgeks veel vaid Karl Lugenberg, kes lisas 6 punkti.

Ekonet Eestil tegid skoori kõik 8 mängijat, parim oli 22 punktiga Martin Murumägi. Tristan Frederik Murumägi lisas 18, Raigo Pärs 17 ning Andres Saukas 15 punkti.

Korduskohtumise aeg veel kokku lepitud ei ole, karikavõistluste esimene ring peab olema mängitud hiljemalt 1. oktoobriks.