SK KNT asus poolfinaali juhtima

Esiliiga poolfinaalseeria avamängus pani valitsev meister SK KNT võõrsil Hulja meeskonna korralikult paika – kolme veerandaja järel juhiti juba 73:44 ning lõpuvile kõlades särasid tablool 88:71 võidunumbrid.

Sten Pobbul
Sten Pobbul kostitas Huljat 36 punktiga ning vedas SK KNT võidule (foto: Ain Liiva)

Kohtumise algus ennustas lõppresultaadist hoopis teistsugust mängu, sest kodumeeskond asus 3 minutiga 8:0 juhtima. Veerandaja keskel mäng võrdsustus ning pisikesele puhkepausile mindi juba SK KNT 21:19 juhtimisel.

Teise veerandaja algus oli Hulja jaoks õudusunenägu. Kohtumises 8 (!) kaugviset tabanud Sten Pobbul kostitas esimese kolme minutiga huljalasi nelja järjestikkuse tabamusega ning vedas oma meeskonna 17:0 vahespurdi tulemusel juhtima 38:19. Sellest šokist Hulja enam ei toibunudki ning poolajale mindi SK KNT 49:30 eduseisul.

Kolmandal veerandajal jätkas Kunda meeskond hävitustööd ning Pobbuli 10 järjestikkust punkti kasvatasid vahet veelgi – viimaseks perioodiks oli vahe juba 29-punktiline 73:44!

See seis ilmselt ei meeldinud Hulja liidrile Rainer Talpasele, kes sattus viimasel veerandajal pidurdamatusse hoogu ning viskas oma meeskonna 27st punktist koguni 20 (sh 5 kaugviset)! 27:15 ülekaal viimasel veerandajal Huljat siiski suurest kaotusest ei päästnud, kuid andis märku, et tegelik tasemevahe kahe meeskonna vahel nii suur ei ole.

Rainer Talpas
Rainer Talpas viskas neljandal veerandajal koguni 20 punkti

Võitjate kangelane oli kahtlemata Sten Pobbul, kes oli 36 punktiga üleplatsimees. Roger Kaldaru toetas teda 13 ning Hendry Engelbrecht 12 punktiga. Hulja meeskonnas olid oma ülesannete kõrgusel liidrid Rainer Talpas ja Andres Saukas vastavalt 25 ja 19 punktiga, Tristan Frederik Murumägi panustas 11 punkti. Kogenud tegijad Ain Sats, Rein Ilves ja Alvar Värs jäid aga sootuks “kuivale”!

Hulja meeskond peab tänama õnne, et erinevalt veerandfinaalidest (edasi pääseb kahe ängu kokkuvõttes) peab poolfinaalseeria võitmiseks üks meeskond koguma 2 võitu. Ehk siis, järgmiseks kohtumiseks tuleb esimene mäng unustada, sest kõik algab nullist.

Korduskohtumine peetakse pühapäeval 16. aprillil kell 14:00 Kunda Spordikeskuses.