Märt Ait

SK KNT pääses Aaspere vastu ehmatusega

Esiliigas pusis SK Aaspere võõrsil SK KNT vastu kolm veerandaega kui võrdne-võrdsega, kuid pidi lõpuks siiski tunnistama kodumeeskonna 81:64 paremust.

Avaminutitel 6:0 edu kätte võidelnud SK KNT võitis esimese veerandaja 17:14. Teise veerandaja alguses suutsid külalised korraks ka 18:17 juhtima pääseda, seejärel võttis aga kodumeeskond kontrolli taas enda kätte ning pikale puhkepausile mindi nende 41:33 eduseisul.

Teise poolaja alguses hakkas Aaspere meeskond kaotusseisu vähendama, kuid võõrustajad püsisid pidevalt 3-4 punkti kaugusel. Kaks minutit enne kolmanda veerandaja lõppu õnnestus külalistel Veiko Vahtramäe kahe tabamuse järel ka 52:51 eduseis haarata, kuid järele jäänud ajaga punktiskoori kasvata ei õnnestunud ja nii mindi viimasele perioodile vastu SK KNT 56:52 juhtimisel.

Neljandal veerandajal kasvatas Kunda meeskond vahe kahekohaliseks ja tundus, et mäng on tehtud. Aaspere võitles end korraks veel kuue punkti kaugusele, kuid siis sai püssirohi lõplikult otsa ning kohtumise lõpp kuulus juba kindlalt kodumeeskonnale.

Võitjate resultatiivseim oli 25 punktiga Janar Sädeme, kaotajate poolel vastas Oliver Reinol 18 punktiga.

Võit tõstis SK KNT meeskonna turniiritabelis viiendale kohale, neil on nüüd kirjas 8 võitu ja 7 kaotust. SK Aaspere pole 14 vooruga “kätt valgeks” saanud ning asub viimasel, 11. kohal.