Simuna SK põrmustas Tamsalu!

Karikavõistluste avakohtumises Tamsalu/JaKon Ehitusele 58:73 alla jäänud Simuna Spordiklubi meeskond oli korduskohtumiseks justkui ümbersündinud – vastased põrmustati koguni 105:56 ning pääseti 8 parema hulka.

Virmo Tammemägi
Virmo Tammemägi oli 27 punktiga Simuna parim (foto: Ain Liiva)

Niigi hõreda “pikkade osakonnaga” Simuna meeskonnal puudusid korduskohtumises kõik korvialused mängijad ning see muutis vähemalt teoorias avamängu kaotuse tasamängimise veelgi keerulisemaks. Simuna mängijad olid aga ülihästi häälestunud ning arvasid teisiti. Võrdse alguse järel hakkas kodumeeskond esimese veerandaja keskel vaikselt eest nihkuma – kaheksandal mänguminutil näitas tabloo eduseisuks 21:10. Veerandaja lõpus ärkasid siiski ka Tamsalu mängijad ning veerandaja lõpuks suudeti vahe soliidseks (24:21) mängida.

Teist veerandaega alustas Simuna 8:0 spurdiga ning vahe oli taas kahekohaline – 32:21. Hingestatud ja meeskondliku tegutsemisega domineerisid lühikesekasvulised kodumeeskonna mängijad ka korvialust, kus saadi edukalt hakkama Tamsalu meeskonna pikakasvuliste mängijatega. Enesekindel tegutsemine viis poolajapausiks kahe mängu kokkuvõttes Simuna meeskonna juhtima – 49:30 eduseis tähendas kokkuvõttes 4-punktilist paremust.

Teine poolaeg jätkus sealt, kust esimene pooleli jäi. Kodusaalis hüva viskekindlust näidanud mängijad nautisid õnnestumisi ning vahe üha kasvas. Kolmanda veerandaja lõpuks oli mäng sisuliselt tehtud, sest kodumeeskonna eduseis oli juba 68:41. Simuna meeskond soovis aga avakohtumise üllatuskaotuse eest korralikult kätte maksta ning nii pandi viimasel veerandajal veel hoogu juurde. 37:5 (!) paremus viimase kümne minuti jooksul tähistas lõpuks Simuna SK ülisuurt 105:56 võitu.

Võitjate parim oli 27 punktiga Virmo Tammemägi, Kaspar Põldmaa lisas 24 ning Karlis Karm 20 punkti. Tamsalu meeskonnas kogusid kahekohalise punktiskoori vaid Janari Taar ja Livar Liblik, visates vastavalt 14 ja 11 punkti.

Simuna Spordiklubi veerandfinaali vastaseks on Ekonet Eesti, kes esimeses ringis alistas kahe mängu kokkuvõttes Sõmeru meeskonna. Veerandfinaalid peavad mängitud olema oktoobri lõpuks, edasi pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes.