Simuna Spordiklubile teine lisaaja võit järjest!

Meistriliiga viimaste nädalate suurim komeet on Simuna Spordiklubi meeskond, kes teenis eile kolmanda võidu järjest. Viimased kaks kohtumist on seejuures võidetud lisaajal, viimati alistati pingelises heitluses 87:84 Väike-Maarja Päästekool.

Simuna Spordiklubi
Kaspar Põldmaa on treeneripingil Simuna SK kolme järjestikkuse võiduni juhtinud (foto: Ain Liiva)

Kohtumise alguses saavutas Päästekool kiire 8:0 edu ning võitis esimese veerandaja 21:16. Teise veerandaja neljandal minutil näitas tabloo Väike-Maarja meeskonna eduseisuks veel 28:21, seejärel tegi aga kodumeeskond 18:5 vahespurdi ning pääses omakorda 39:33 eduseisu. Poolaja lõpp kuulus siiski külalistele, kes pikemaks puhkepausiks 42:39 ette pääsesid.

Teise poolaja alguses õnnestus Simuna meeskonnal korraks initsiatiiv haarata ja mõnepunktilisse eduseisu asuda, kuid viimasele veerandajale mindi Päästekooli 64:59 eduseisul. Viis minutit enne normaalaja lõppu näitas tabloo Väike-Maarja meeskonna eduseisuks juba 75:61 ning tundus, et mäng on tehtud. Simuna mängijad arvasid siiski teisiti ning hingestatud tegutsemise ning suurepärase visketabavuse toel pääseti viimaseks minutiks omakorda 78:76 juhtima! Sander Klaani tabamus tõi normaalaja lõpuks tabloole 78:78 viigi ning teist mängu järjest selgitati Simuna meeskonna osalusel võitja alles lisaajal.

Lisaajal domineeris asjade käiku kodumeeskond ning tüüris kohtumise magusa 87:84 võiduni.

Suurimad teened Simuna võidus olid 24 punkti visanud Erkki Sillamaal, Sigmar Kadastik lisas 21 ning Virmo Tammemägi 17 punkti. Vaid 6 mängijaga läbi ajanud Väike-Maarja Päästekooli parim oli Taavi Leinart 26 punktiga, Rauno Tikko toetas 20 punktiga.

Selle võiduga astus Simuna SK suure sammu play-off’i suunas, sest lähima jälitaja Tamsalu/JaKon Ehitusega on vahe juba 3 võitu – Simuna on 12st mängust võitnud pooled, Tamsalu 11st vaid 3. Et Simuna meeskonda lõpuks edestada ja ise kohamängudele pääseda, peab Tamsalu meeskond nüüd võitma kõik allesjäänud 3 kohtumist, sealhulgas järgmine on just Simuna SK vastu ning toimub kolmapäeval, 28. veebruaril kell 19:00 Tamsalus.