Simuna Ivaxile võõrsilt üllatusvõit

Testturniiri B-alagrupis avas võiduarve seni vaid suuri kaotusi tunnistanud Simuna Ivax, kui võõrsil alistati üllatuslikult SK KNT 73:68.

Toomas Hain
Toomas Hain ei suutnud SK KNT’d kaotusest päästa (foto: Ain Liiva)

Kunda meeskond asus küll 7:4 juhtima, kuid ei suutnud siis kuue minutiga visata punktigi ning kaotas esimese veerandaja 15:7. Teisel veerandajal kasvatas Ivax Eerik Sillamaa vedamisel eduseisu veelgi ning juhtis poolajaks juba 36:16.

Kolmandal veerandajal tuli SK KNT mängu tagasi – kuue kaugviske toel võideti see periood 30:15 ning vähendati viimaseks veerandajaks kaotusseis 51:46-le.

Kuus minutit enne kohtumise lõppu oli vahe vaid neli punkti, seejärel otsustas Ivaxi 9:0 spurt aga mängu saatuse. Kunda mängijad küll pingutasid veel kõvasti ja suutsid viimase minutiga vahet vähendada, kuid kaotusest polnud pääsu.

Ivaxi 73st punktist 60 läks vendade Sillamaade arvele – Eerik viskas 30, Madis 20 ning Silver 10 punkti. SK KNT poolel viskasid Toomas Hain 16, Märt Ait 15 ning G4S Noorteliiga meeskonnaga ka Alexela Korvpalli Meistriliigas mängiv Hendry Engelbrecht 13 punkti.

SK KNT jagab B-alagrupis 2 võidu ja 2 kaotusega 4.-5 kohta, kolme kaotuse kõrvale esimese võidu teeninud Simuna Ivax jagab Ekonet Eestiga 6.-7. kohta.