Erkki Sillamaa

Simuna Ivax alistas ka Sõmeru

Esiliigas võttis järjekordse skalbi Simuna Ivax, kes alistas võõrsil Sõmeru 94:87 ning pole teises ringis veel kaotusekibedust tundnud.

Mängu esimesed minutid möödusid tasavägiselt, 6. minutil tegi Simuna meeskond aga 11:1 spurdi, mille tulemusel pääseti 19:6 juhtima ning võideti esimene veerandaeg 24:12. Teisel veerandajal külaliste hea hoog jätkus ning poolajapausile minnes säras tablool 50:33.

Ka teise poolaja algus mängupilti muudatusi ei toonud – veerandaja keskpaigas oli vahe korraks juba ka 21 punkti (64:43), kuid viimaseks veerandajaks suutis kodumeeskond kaotusseisu siiski nelja punkti võrra vähendada. Kohtumise lõpus oli Sõmeru meeskond justkui ümber sündinud ja tegutses isukalt nii rünnakul kui kaitses. Meeletu tagaajamise tulemusel jõuti Asko Meineri kaugviske järel eelviimasel minutil vaid viie punkti kaugusele (86:81), kuid rohkemaks sel korral jaksu ei olnud ning Simuna Ivax teenis väärt 94:87 võidu.

Võitjate parimana kogus värskelt Simuna Spordiklubi ridadest aste madalamale mängima siirdunud Eerik Sillamaa 27 punkti, Erkki Sillamaa toetas teda 22 punktiga. Kaotajate skoori eest hoolitses enim Andres Saukas, kes viskas 26 punkti.

Võidult-võidule sammuv Ivax on võitnud viis mängu järjest ning on 8 võidu ja 7 kaotusega tõusnud juba 6. kohale.

Simuna Ivax on tõusnud 8 võidu ja 7 kaotusega 6.kohale. Sõmeru on hetkel veel 11 võidu ja 6 kaotusega 2. kohal, kuid mängu vähem pidanud Ilves Transport võib neist võidu korral mööda tõusta.