Simuna Ivax alistas esiliiga liidri

Esiliigas sai vägiteoga hakkama Simuna Ivax, kes alistas võõrsil Ilves Transpordi 79:65.

Simuna Ivax
Simuna Ivax alistas liider Ilves Transpordi (foto: Ain Liiva)

Ivax haaras ohjad kohe algusest ning kontrollis tervet mängu. Skoorivaeselt kulgenud avaveerand võideti 14:11 ning poolajaks kasvatati eduseis 36:26-le.

Kodumeeskond küll üritas, kuid ei suutnud ka teisel poolajal mängu pööret tuua. Viimasele veerandajale mindi seisul 56:45 ning kohtumise lõpuvile tähistas Simuna meeskonna magusat 79:65 võitu.

Eerik Sillamaa oli võitjate parim 25 punktiga, Tanel Laumets lisas 18 ning Virmo Tammemägi 17 punkti. Ilves Transpordi resultatiivseim oli Rivo Täheste 27 punktiga.

See kaotus oli Väike-Maarja meeskonnale 10 võidu kõrvale alles teiseks, millega hoitakse esiliiga liidrikohta. Lähimad jälitajad Sõmeru ja Ekonet Eesti on kogunud vaid ühe kaotuse enam. Simuna Ivaxil on põhiturniiril jäänud pidada vaid kaks mängu ning hetkel hoitakse neljandat positsiooni.