RSK Tarvas I purustas Päästekooli

Eesti Ööjooks Kossuliiga meistriliigas võis eeldada põnevusheitlust RSK Tarvas I ja Väike-Maarja Päästekooli vahel, kuid kodumeeskond vastastele sõnaõigust ei jätnud ning võttis suure 102:68 võidu.

Ander Talu
Ander Talu kostitas Päästekooli 33 punktiga (foto: Ain Liiva)

Tasavägisemat mängu jagus ühe veerandaja jagu, selle võitis Tarvas 25:18. Haigustest räsitud Väike-Maarja meeskond oli kohal tagasihoidlikult mehitatud tagaliiniga ning teisel veerandajal muutis meeskonna seisu veelgi raskemaks see, et viienda vea tõttu pidi mängust lahkuma Sander Klaan. Rakvere meeskond otsustas mängu saatuse just teise veerandajaga – poolajavileks juhiti juba 56:32.

Teisel poolajal jäi Päästekool arusaamatuse tõttu ilma ka teisest tagamängijast, sest ebakõla Taago Pikase ja õigusemõistjate vahel päädis selleks hetkeks 20 punkti visanud mängumehe eemaldamisega. Heas vormis Juris Umbraško hoolealused jätkasid aga isukalt ning vormistasid kohtumise lõpuks suure 34-punktilise võidu.

Pidurdamatus hoos oli 33 punkti visanud Ander Talu, Erik Kaasik ning Mihkel Kurg toetasid omasid vastavalt 19 ja 16 punktiga. Päästekooli parimaks kerkis 22 punktiga Ekke Lõhmus, Taago Pikaselt 20 punkti.

RSK Tarvas I meeskond jagab 7 võidu ja 2 kaotusega esikohta RLV Massive’iga, 5 võitu ja 4 kaotust teeninud Väike-Maarja Päästekool on neljandal kohal.