RSK Tarvas I ja RLV Massive kindlustasid koha poolfinaalis

Tapal sai teisipäeval näha väga lahtist korvpalli, sest RSK Tarvas I ja kohalik 1JVBr meeskond kaitsele erilist rõhku ei pööranud – Rakvere meeskond võttis võõrsil suure 129:96 võidu.

RSK Tarvas I
RSK Tarvas I meeskond võitis ning kindlustas pääsu nelja parema hulka (foto: Ain Liiva)

Tarvas alustas kohe bravuurikalt ning viskas juba esimesel veerandajal 36 punkti kodumeeskonna 20 vastu. Head visketabavust nautinud Rakvere meeskond jätkas domineerimist ka teisel veerandajal, kasvatades poolajaks edu juba 68:44-le.

Ajateenijad ei suutnud külalismeeskonda pidurdada ka kolmandal veerandajal – harjumuspäratult jõudis Tarvas juba kolme veerandaja järel 100 punkti piirini (104:69). Viimasel veerandajal lasti 1JVBr palluritel küll visata kaks punkti enam, kui ise suudeti, kuid see enam suurt tähtsust ei omanud.

Võitjatel kogus kolm mängijat üle 20 punkti – Ander Talu 29, Illimar Pilk 27 (kõik kaugvisetest!) ja Erik Kaasik 21. Kahekohalise punktiskoorini jõudis veel 3 mängijat. 1JVBr poolel vastasid Kevin Äkke 28, meeskonna värskeim täiendus, TTÜ KK meistriliiga meeskonnast aega teenima lahkunud Risto Puur 24 ning Carl-Erich Sooäär 20 punktiga.

RSK Tarvas I meeskonna võit tähendas seda, et koos RLV Massive’iga jagatakse ära Eesti Ööjooks Kossuliiga meistriliiga põhiturniiri kaks esimest kohta. Kuna põhiturniiri kaks esimest alustavad kohamänge alates poolfinaalist, on seega mõlemal meeskonnal kindlustatud ka pääs 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuvale finaalpäevale.

Pikalt turniiritabeli tipus olnud 1JVBr meeskond on mitme liidri puudumisel langenud kolmandale kohale, kuid võib veel teoreetiliselt ka 7. kohale langeda ja sootuks play-off mängudelt välja jääda.