RLV Massive sammus kindlalt poolfinaali

RLV Massive alistas meistriliiga veerandfinaalis teistkordselt Simuna SK ning sammus kindlalt poolfinaali. Kodusaalis pandi veenev paremus maksma teisel poolajal, mis võideti 63:31 ning kogu kohtumine 103:69.

RLV Massive sammus kindlalt poolfinaali (foto: Ain Liiva)

Et avamäng kaotati 60:83, vajas Simuna edasipääsemiseks vähemalt 24-punktilist võitu. Kohtumist alustatigi hästi ning avaveerandi järel haarati 20:16 juhtohjad. Teise veeranda alguses pandi hoogu veelgi juurde ja kolme minuti järel näitas tabloo edunumbriteks juba 28:18. Seejärel sai kodumeeskond oma kaitse aga pidama ning poolajaks näitas tabloo juba RLV Massive 40:38 eduseisu.

Teise poolaja alguses hoidis Haljala meeskond vastaseid kolm minutit “kuival” ning kasvatas edu juba 51:38-le. See vahe püsis kolmanda veerandaja lõpuni – viimasele perioodile mindi seisul 69:55. Simuna meeskonnal ebaõnnestus ka viimase veerandaja algus, sest Massive tegi nelja minutiga koguni 15:2 vahespurdi (84:57) ning läks lõplikult oma teed. Viimane periood kuulus kodumeeskonnale koguni 34:14 ning lõppskooriks märgiti veenev 103:69 võit, mis tähendas kahe mängu kokkuvõttes 57-punktilist ülekaalu.

Roman Konontšuk
Roman Konontšuk oli 26 punktiga Massive’i parim (foto: Ain Liiva)

Võitjate ridades oli parimas hoos Roman Konontšuk, kes viskas 26 punkti. Korralikku tuge pakkusid ka Marko Kostap 16, Aron Kuusik 15 ning Silver Ramul 13 punktiga. Simuna SK resultatiivseim oli Kaspar Põldmaa 23 punktiga, Sigmar Kadastik lisas 18 ning Ainar Villers 14 punkti.

Kaspar Põldmaa
Kaspar Põldmaa 23 punkti Simunat suurest kaotusest ei päästnud (foto: Ain Liiva)

Poolfinaalis läheb RLV Massive vastamisi põhiturniiril teise koha saavutanud Väike-Maarja Päästekooli meeskonnaga, kes on nii valitsev meister kui karikavõitja. Need kaks meeskond on viimastel hooaegadel jaganud maakonna korvpalli kirkaimad autasud, mis tähendab seda, et ees on ootamas armutu vastasseis.