RLV Massive alistas Päästekooli lisaajal!

RLV Massive ja Väike-Maarja Päästekool pakkusid Haljala korvpallisõpradele täna tõelise maiuspala – Päästekoolil oli võimalus 1,7 sekundit enne normaalaja lõppu kohtumine vabavisetest võita, kuid Rauno Tikko eksis mõlemal katsel! Lisaaeg õnnestus paremini RLV Massive’il, kes poolfinaali avamängu lõpuks 77:71 enda kasuks kallutas.

RLV Massive pink
RLV Massive sai magusa lisaaja võidu Päästekooli üle (foto: Ain Liiva)

Mõlemapoolsete võimalustega kulgenud avaminutite järel oli tablool 5:5 viik. Seejärel sai oma mängu paremini käima Päästekool, asudes 17:8 eduseisu. Veerandaja lõpus suutis kodumeeskond siiski järgi võtta ning vahe 21:17-le vähendada.

Teise veerandaja alguses tabas kaks kaugviset Markus Laanemets ning vedas Väike-Maarja meeskonna taas turvalisse eduseisu (29:17). Raiko Orumaa resultatiivse tegutsemise tulemusel suutis RLV Massive kaotusseisu uuesti väiksemaks mängida ning pikemale puhkepausile mindi külaliste 38:34 juhtimisel.

Poolajalt tulles oli kodumeeskond hoopis energilisem ning haaras ise juhtohjad – seitsme minutiga tehti 15:2 vahespurt ning asuti omakorda 49:40 juhtima. Korraks paisus vahe ka 10-punktiliseks, kuid Päästekool ei murdunud ning vähendas viimaseks veerandajaks kaotusseisu 56:54-le.

Neljanda veerandaja alguses pääses RLV Massive taas ohutumasse kaugusesse (62:54), kuid külalised võtsid taas järele. Normaalaja viimasel minutil jättis Päästekool kasutamata mitu suurepärast võimalust, et mäng enda kasuks pöörata. Esmalt eksis Ekke Lõhmus 68:66 eduseisul vabalt positsioonilt korvi alt, seejärel viskas 2 vabaviset mööda Georg Tambre. RLV Massive suutis 17 sekundit enne normaalaja lõppu vabavisetest viigistada, aga viimane sõna jäi Väike-Maarja Päästekoolile. Minutilise mõttepausi järel lahti mängitud olukorras tehti 1,7 sekundit enne lõppu viga Rauno Tikkole, kes aga eksis mõlemal viskel…

Lisaajal näitas kindlamat tegutsemist kodumeeskond, kes võitis viieminutilise perioodi 9:3 ning asus ülimagusa 77:71 võiduga poolfinaali 1:0 juhtima.

Võitjate parimad olid Raiko Orumaa 24 ning Cristo Kens 16 punktiga, Päästekooli poolel vastasid Markus Laanemets 15 ja Georg Tambre 14 punktiga.

Kahe võiduni toimuva seeria teine mäng toimub Väike-Maarja Spordihoones neljapäeval 19. aprillil kell 19:15. Poolfinaali võitja mängib 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuval finaalpäeval finaalis ning kaotaja astub väljakule pronksiheitluses.