POOLFINAAL: RSK Tarvas I – Kadrina Karud

Kätte on jõudnud hooaja põnevaim osa – medalimängud. Meistriliiga poolfinaalidega tehakse algust juba teisipäeval 10. aprillil ning esimesena astuvad väljakule põhiturniiri teise koha meeskond RSK Tarvas I ja Kadrina Karud, kes jõudsid nelja parema hulka veerandfinaali kaudu.

Reinar Hallik ja Renato Lindmets
Reinar Hallik on Rakveres tagasi! (foto: basket.ee)

Poolfinaalid mängitakse 2 võiduni, kusjuures 1. ja vajadusel ka 3. mäng toimuvad kõrgema asetusega RSK Tarvas I meeskonna koduväljakul.

Rakvere meeskond lõpetas põhiturniiri 11 võidu ja 3 kaotusega, mis andis RLV Massive järel teise koha. Meeskonna suurimad skooritegijad on Ander Talu ja Mihkel Kurg, põhiraskust kannavad veel Sten Kuber, Illimar Pilk, Rainer Pastimäe, Randel Rainer Lille ning hooaja keskel TLÜ/Kalevist meeskonnaga liitunud Renato Lindmets. Veebruaris lisandusid meeskonna koosseisu veel G4S Noorteliiga meeskonnaga Alexela Korvpalli Meistriliigas palliv 205-sentimeetri pikkune Hendry Engelbrecht ning käesoleva hooaja eel profikorvpalluri karjäärile joone alla tõmmanud “linnapea” Reinar Hallik, kuid kumbki Tarvase eest veel ühtki mängu pidanud ei ole. Meeskonna vägesid juhatab Juris Umbraško.

Mullune meister Kadrina Karud lõpetas põhiturniiri kolmanda kohaga, kogudes 8 võitu ja 6 kaotust. Veerandfinaalis mindi vastamisi 1JVBr meeskonnaga, kes kahe mängu kokkuvõttes 19-punktilise paremusega üle mängiti. Avamängus tulid Karud seejuures välja uskumatuna tunduvast 31-punktilisest kaotusseisust! Suurimad teened Karude edasi pääsemisel olid nende liidril Allan Ehtel, kes viskas kahes mängus keskmiselt 35,5 punkti ning tabas kahes mängus kokku 14 kaugviset. Head minekut näitasid veel ka Raimond Tribuntsov ja Enes Kita, kelle keskmiseks punktisaagiks kujunes veerandfinaalis vastavalt 19 ja 18. Muidu pika pingiga Karud näitasid eelmises ringis haavatavust, sest koosseis oli hõre ja pingilt pole ehk nii palju abi tulemas, kui loota võiks.

Allan Ehte
Kas Allan Ehte suudab Kadrina Karud finaali vedada? (foto: Ain Liiva)

Põhihooajal jäi meeskondade omavaheline saldo 2:0 Tarvase kasuks. Esimeses ringis pandi 79:63 võidule alus viimase veerandaja 26:9 ülekaaluga. Selles mängus tegi Kadrina vastu enim pahandust Mihkel Kurg, kes viskas 25 punkti. Karude poolel vastasid Raimond Tribuntsov 21 ja Allan Ehte 18 punktiga.

Teises ringis olid Rakvere meeskonna võidunumbrid 88:77. Ander Talu “paugutas” selles mängus koguni 30 punkti, Kurg lisas 20. Ühtlaselt tegutsenud Karude poolel kogus Uku Kams 17 ning Allan Ehte 14 punkti.

Tibusid loetakse aga teadupoolest kevadel ning põhihooaja mängude põhjal lõplikke järeldusi teha ei ole mõtet. Koosseise vaadates on selle paari soosik kahtlemata RSK Tarvas, kuid juba mullune hooaeg tõestas, et Karudel on sisu piisavalt, et kõige kirkamate medalite nimel võidelda. Ja ärgem unustagem, et Kadrina meeskond on koosseisu poolest sel hooajal kahtlemata mullusest tugevam.

Selle paari võitja mängib 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuval finaalpäeval finaalis ning kaotaja astub väljakule pronksiheitluses.