POOLFINAAL: Ilves Transport – Sõmeru

Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliigas on veerandfinaalid selja taga ning selgunud neli meeskonda, kes pääsevad 6. mail Rakvere Spordikeskuses toimuvale finaalpäevale. Poolfinaalides selgub aga see, kes saab finaalpäeval väljakule astuda finaalis ning kelle pärusmaaks jääb heitlus pronksmedalitele. Esimesena võtame vaatluse alla Ilves Transport – Sõmeru vahelise vastasseisu.

Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliiga poolfinalist Sõmeru
Sõmeru meeskonnal poolfinaaliks peamurdmist jagub (foto: Ain Liiva)

Ilves Transport saavutas põhiturniiril 16 võitu ja 2 kaotust, mis tagas turniiritabelis esikoha ning kohamängudeks parima võimaliku asetuse. Sõmeru oli põhiturniiri järel viies, kuid suutis veerandfinaalis kahe mängu kokkuvõttes draamatilise lisaaja võiduga edasisest konkurentsist välja lülitada põhiturniiri neljanda meeskonna Tamsalu/JaKon Ehituse.

Väike-Maarja meeskond on Sõmeru jaoks äärmiselt ebamugav vastane, sest mõlemad kohtumised lõppesid Ilves Transpordi mäekõrguse ülekaaluga. Avaringis tehti omavahel ka ajalugu, sest esimese veerandaja skoor jäi väikemaarjalaste kasuks koguni 31:0! Kohtumise lõppskooriks kujunes 102:64 ning ka teises ringis polnud tulemus oluliselt erinev – Sõmeru kaotas kodus 58:88. Sõmerulased on hooaja edenedes aga koosseisu täiendanud ja üha paremasse hoogu sattunud ning võib eeldada, et poolfinaalis näeme hoopis teistsugust vastasseisu.

Ilves Transport koosneb mängijatest, kes eelmisel kümnendil noppisid maakonna meistrivõistlustelt Väike-Maarja ReinPauli koosseisus hulganisti erinevat karva medaleid. Meeskond on äärmiselt ühtlane ning oleks võinud koosseisu poolest kindlasti osaleda pigem meistriliigas. Uustulnukana otsustati siiski alustada madalamast liigast. Sven Pugonen, Rivo Täheste, Marek Suits, Olev Soolep, Tarvo Kruup, Priita Aja… ja seda nimekirja võiks veel jätkata. Meeskonna suurim korvikütt on olnud veel möödunud hooajal Väike-Maarja Päästekooliga meistriliigas triumfeerinud Rivo Täheste, kes on kahel kuul valitud ka esiliiga kuu parimaks mängijaks.

Rivo Täheste
Rivo Täheste on üks Ilves Transpordi liidritest (foto: Ain Liiva)

Sõmeru on samuti liiga uustulnuk. Meeskonna kõige olulisem lüli on Andri Metsaru. Just tema resultatiivne ja enesekindel tegutsemine kukutas veerandfinaalis Tamsalu. Korduskohtumises panustas mees 32 punkti, tõi normaalaja lõpul viis järjestikkust punkti, mis viisid kohtumise lisaajale ning tabas lisaaja lõpusekundeil tähtsa viske, mis viis Sõmeru poolfinaali. Lisaks Metsarule kannavad põhiraskust meeskonna värskeim täiendus Asko Meiner, Rainer Pastimäe, Madis Kerge, Kristjan Kruusimaa ja Tarvo Seljamäe.

Ilves Transport on kahtlemata selle hooaja suurfavoriit. Kui Sõmeru soovib oma imelist teekonda jätkata, tuleb väljakule minna vastase vastu aukartust tundmata. Ülesanne ei ole lihtne, kuid pall on ümmargune ning Tamsalu alistamisega anti märku, et meeskonnas potentsiaali on.

Poolfinaalid peetakse kahe võiduni, seejuures esimene ja vajadusel kolmas kohtumine peetakse kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul ehk Väike-Maarjas. Poolfinaali avalöök toimub neljapäeval 6. aprillil kell 19:15 Väike-Maarja Spordihoones, teistkordselt astutakse väljakule nädal hiljem 13. aprillil kell 19:00 Sõmeru Põhikooli võimlas.