Põhiturniiril esimene voor peetud

Kui Lääne-Virumaa Kossuliiga karikavõistlused korvpallis on väldanud juba mõnda aega, siis äsja tehti algust ka meistrivõistluste mängudega. Kahes liigas alustas mänge meistri- ja esiliiga põhiturniiril kokku 17 meeskonda.

Seitsmeliikmelises meistriliigas tegid otsa lahti valitsev meister Väike-Maarja Päästekool ja liiga uustulnuk Virumaa Pallimängude Kool. Päästekool haaras kohe kohtumise alguses ohjad ning kindla mänguga võideti esimene poolaeg 48:32. Avapoolajal korraks juba paarikümnepunktilises kaotusseisus olnud Virumaa PK pääses enne kohtumise lõppu korraks juhtimagi, kuid mängu lõpuhetkeil oli Päästekool kindlam.

Võitjate resultatiivseim olid kuus kaugviset tabanud Markus Laanemets 29 punktiga, VPK ridades vastas Sten Kuber 19 punktiga.

Omanäolise kohtumise pidasid BGM Ehitus ja RLV Massive. Esimesed kallutasid küll avapoolaja enda kasuks 42:25, kuid RLV Massive`i võimas 51:19 ülekaal teisel poolajal viis nad omakorda lõpuks kindla 76:61 võiduni.

Suurima panuse võitu andsid Roman Konontšuk ja Cristo Kens, kes viskasid vastavalt 24 ja 19 punkti. BGM Ehituse parim oli Sander Klaan 13 punktiga.

Roman Konontšuk

Tõelise põnevusetenduse andsid 1. jalaväebrigaadi (1JVBr) ja Kadrina Karude meeskond. Viimase veerandaja 22:20 paremusega kirjutasid 83:81 võidu tabelisse ajateenijad.

1. jalaväebrigaadi suurim skooritegija oli Karl-Peeter Junk 22 punktiga, Kadrina Karude poolel vastas Raimond Tribuntsov 25 punktiga.

Esiliigas asusid medalijahile kümme meeskonda, kelle esimese vooru mängude põhjal tõotab hooaeg tuua põnevust ja ettearvamatuid resultaate.

Põhiturniirile lükkasid hoo sisse mullu kirkaimate medalite nimel heidelnud Simuna Artiston ja SK KNT. Tänu otsustava neljanda veerandaja 35:19 ülekaal saavutasid kundalased lõpuks kindla 94:67 võidu.

SK KNT 94 punktist koguni 79 viskasid kolm pallurit – Roger Kaldaru 29, Sten Pobbul 25 (sealhulgas seitse kaugviset) ja Toomas Hain 25 punkti. Artistoni parim oli Marti Alt 21 punktiga.

Roger Kaldaru

Ilves Transpordi ja Simuna Ivaxi vahelises kohtumises jagus põnevust vaid tulemusega 43:41 lõppenud avapoolajaks – teisel poolajal lülitas Ilves Transport sisse järgmise käigu ja kirjutas edunumbriteks lõpuks 95:69.

Võitjate kasuks tõid Rivo Täheste 22 ja Olev Soolep 18 punkti, kaotajate heaks panustas Eerik Sillamaa 26 punkti.

Oodatult põnevaks kujunes möödunud hooaja esiliiga põhiturniiri kahe parema – Tamsalu/JaKon Ehituse ja Hulja – mõõduvõtt. Võõral väljakul mänginud Hulja suutis pingelise matši kallutada enda kasuks 76:72.

Ühtlaselt skoori teinud huljalaste resultatiivseimad olid Mardo Mäeots ja Rainer Talpas võrdselt 16 punktiga, lõpusekundeil tähtsad vabavisked tabanud Raigo Pärs lisas 15 punkti. Tamsalu meeskonnas vastasid Karel Eesmaa 14, Holden Sepp 13 ja Arlen Liivak 12 punktiga.

Kõva märgi pani alustuseks maha Lääne-Virumaa Kossuliiga esiliiga uustulnuk Sõmeru, kes alistas mullu veel meistriliigas pallinud SK Aaspere 89:60. Tõele au andes tuleb tõdeda, et aasperelased olid sunnitud läbi ajama sisuliselt teise koosseisuga.

Andri Metsaru
Andri Metsaru on üks Sõmeru meeskonna liidreid (foto: basket.ee)

Võitjatest olid pidurdamatus hoos Madis Kerge 30 ning Andri Metsaru 27 punktiga. SK Aaspere meeskonna parimad olid Martin Pent 21 ja Rasmus Martinson 19 punktiga.

Rakvere Tööriistamarket ja SK Rakke jätsid omavahelise kohtumise võitja viimaste sekundite otsustada. Pikema kõrre tõmbas Rakke 67:65 paremusega.

Ühtlaselt skoorinud võitjate veduriteks olid Ergo Sildmets 14 ja Raigo Birnbaum 13 punktiga, Rakvere Tööriistamarketi ponnistusi vedas Tauri Teder 26 punktiga.