Päästekoolile tähtis võit 1JVBr üle

Meistriliigas sai tähtsa võidu Väike-Maarja Päästekool, kes alistas tugeva esimese veerandaja toel 1JVBr meeskonna 81:69 ning tõusis turniiritabelis ajateenijatest mööda kolmandale kohale. Võõrsil võiduga astus Väike-Maarja meeskond ühtlasi suure sammu play-off’i suunas, ajateenijate senine kindel seis on aga kolme järjestikkuse kaotusega tundmatuseni muutunud. Kummagi meeskonna jaoks pole endiselt välistatud kohamängudelt välja jäämine!

Rauno Tikko
Rauno Tikko vedas Päästekooli väärt võiduni (foto: Ain Liiva)

Tulenevalt ülipõnevast turniiritabeli hetkeseisust ei olnud enne omavahelist kohtumist kindel kummagi meeskonna kohamängudele pääsemine, mistõttu omas mäng arvestatavat kaalu. Kui eelmistes voorudes käisid mõlemad võistkonnad kohal 6-7 mängijaga, siis sel korral kummalgi mehitatusega probleeme ei olnud.

Kohtumise alguses haaras initsiatiivi Päästekool, kes hea häälestuse ja hingestatud tegevuse tulemusel esimese veerandaja järel juba 28:14 eduseisu asus. Teisel veerandajal suudeti kätte võidetud edu hoida ning poolajapausile minnes näitas tabloo seisuks 44:32.

Kolmandal veerandajal jätkus mäng Väike-Maarja meeskonna kontrolli all, kes vahet veelgi kasvatas – viimasele veerandajale mindi seisul 66:50. Kodumeeskond sel korral vastase pidurdamiseks rohtu ei leidnudki ning kindlast kaotusest pääsu ei olnud.

Võitjate resultatiivseim oli 21 punktiga Rauno Tikko, Taavi Veevo lisas 18 punkti. Kaotajate parimaks kerkis 22 punktiga Johannes Välb.

6 võidu ja 6 kaotust on hetkel kirjas nii Väike-Maarja Päästekoolil, Kadrina Karudel kui 1JVBr meeskonnal, kelle päralt vastavalt 3.-5. koht. 6 võitu on kogunud ka Simuna Spordiklubi, kuid neil on kirjas 7 kaotust. Play-off’i lootus elab veel ka 4 võiduga Tamsalu meeskonna jaoks, kes peab kohamängudele jõudmiseks mõlemad mängud võitma ja lootma enda jaoks sobivaid tulemusi teistelt mängudelt.

1JVBr seisu muudab keeruliseks asjaolu, et neil on kirjas 0:20 kaotus, mis tähendab seda, et võrdsete punktide või surnud ringi korral on nemad automaatselt kõige kehvemal positsioonil.