Päästekoolile kerge võit SK KNT üle

Testturniiri B-alagrupis sai kerge võidu juurde Väike-Maarja Päästekool, kes alistas kodusaalis 83:70 SK KNT meeskonna. See võit tagas Päästekoolile voor enne testturniiri lõppu meistriliiga koha.

Sander Klaan
Sander Klaan oli 22 punktiga Päästekooli resultatiivseim (foto: Ain Liiva)

Pingevabas õhkkonnas kulgenud mängus haaras kodumeeskond kohe initsiatiivi ning võitis esimese veerandaja 21:16. Teisel veerandajal kasvatati eduseisu veelgi – poolajavile kõlades särasid tablool numbrid 44:31.

Teisel poolajal kasvas Päästekooli eduseis hetkeks juba pea 20-punktiliseks, viimasel veerandajal võeti aga tuure veidike maha ning vaid kuue mängijaga kohale sõitnud SK KNT suutis lõpuvileks kaotusseisu soliidsemaks mängida.

Võitjate parimad olid Sander Klaan 22 ning Madis Šumanov 18 punktiga, kaotajate ridades vastasid Toomas Hain ja Märt Ait 21 punktiga.

5 võidu ja 1 kaotusega on Päästekool B-alagrupi 2. kohal, SK KNT on kogunud 2 võitu ja 4 kaotust, mis annab voor enne testturniiri lõppu 6. koha.

Viimases voorus on oodata tõelist maiuspala, sest Väike-Maarja Päästekool läheb vastamisi igipõlise rivaali RLV Massive meeskonnaga, kes seni kaotusekibedust tundnud ei ole. Ka SK KNT viimane testturniiri mäng on printsipiaalne, sest kokku minnakse Ekonet Eestiga, kellega on viimastel hooaegadel esiliigas kõvasti pusitud.