Päästekool lustis kodusaalis Simuna Ivaxi vastu

Väike-Maarja valla meeskondade vastasseisus eile põnevust ei tekkinud – Päästekool alistas testturniiri B-alagrupi kohtumises Simuna Ivax koguni 110:53.

Madis Šumanov
Madis Šumanov (16) hullutas pealtvaatajaid pealtpanekutega ja viskas 20 punkti (foto: Ain Liiva)

Oli näha, et Päästekool oli eelmise nädala raskest kohtumisest Ekonet Eestiga teinud omad järeldused ning keskendunud tegutsemise toel mindi kiirelt 7:0 juhtima. Korraks lasti Ivax küll lähemale (14:11), kuid esimese veerandaja lõpuks säras tablool taas soliidsem edu – 22:15. Teisel veerandajal kasvas eduseis veelgi, kuid päris otsustavalt eest minna Päästekool ei suutnud, pikemale puhkepausile suunduti seisul 44:32.

Teisel poolajal panid päästjad hoogu juurde ning kolme minutiga tehtud 10:0 spurt kasvatas vahe juba 54:32-le. Veljo Mägi ja Eerik Sillamaa üritasid küll Ivaxit veepeal hoida, kuid viimaseks veerandajaks kasvatas Päästekool eduseisu veelgi (72:47).

Tõeline tulevärk pandi püsti viimasel veerandajal, kui Väike-Maarja meeskond viskas koguni 38 punkti, mitmete pealtpanekutega hullutas pealtvaatajaid Päästekooli keskmängija Madis Šumanov. Kohtumise lõppskooriks vormistati Päästekooli ülekaalukas 110:53 võit.

Väike-Maarja Päästekoolile oli see testturniiri B-alagrupis teiseks võiduks, Ivax on alustanud kahe kaotusega.

Võitjate parim oli 20 punktiga Madis Šumanov, Taavi Leinart lisas 18 punkti. Simuna Ivaxi resultatiivseimad olid Eerik Sillamaa 18 ning Priit Pohlak 14 punktiga.