Meistriliigas said võidulisa Tamsalu, Päästekool ja RLV Massive

Eesti Ööjooks Kossuliiga meistriliigas toimus möödunud nädalal kolm väga kohtumist, millest väljusid võitjatena Tamsalu/JaKon Ehitus, Väike-Maarja Päästekool ning RLV Massive.

Taavi Leinart
Taavi Leinart vedas Päästekooli võidule Karude üle (foto: Ain Liiva)

Eelmises voorus võõrsil Simuna alistanud Tamsalu/JaKon Ehitus jätkas võidukat teekonda ka kodusaalis. Mitme põhitegijata kohale sõitnud RSK Tarvas II meeskonna vastu juhiti sisuliselt terve kohtumise vältel ning lõpuvile kõlades särasid tablool kodumeeskonna 91:75 võidunumbrid.

Tamsalu meeskonna võidule pani aluse ühtlane meeskondlik tegutsemine – Karel Eesmaa viskas parimana 24 punkti, Algis Liblik lisas 17, Livar Liblik ning Tauno Pukk 13 punkti. Tarvase noori ei päästnud kaotusest ka Martin Laandu hiilgemäng, pea eksimatult visanud keskmängija kogus koguni 37 punkti.

Hinnalise võidu sai tabelisse juurde ka Väike-Maarja Päästekool, kes alistas Kadrina Karud 96:88. Võidule pandi alus tugeva teise poolajaga, mis kallutati enda kasuks 57:45.

Suurepärases hoos oli Päästekooli ridades Taavi Leinart, kes viskas 26 punkti. Väike-Maarma meeskonna värske täiendus Taago Pikas panustas võitu 19 punktiga, Georg Tambre lisas 15 punkti. Karude resultatiivseim oli kaheksa kaugviset tabanud Enes Kita 28 punktiga, Päästekoolist Kadrinasse liikunud keskmängija Madis Šumanov lisas 16 ning Raimond Tribuntsov 15 punkti.

Oodatult põnevaks kujunes ka liidrite duell, kui Haljalas läksid vastamisi RLV Massive ja 1JVBr. Esimese poolaja kindlalt 45:30 võitnud RLV Massive andis kolmandal veerandajal initsiatiivi käest ning viimasele veerandajale mindi seisul 55:54. Kohtumise lõpus suutis kodumeeskond siiski veidike kindlamat minekut näidata ja mängu 76:71 võidusadamasse tüürida.

Parimate punktiviskajate kohta hetkel info puudub, kohtumise statistika ilmub kodulehele juba lähiajal.

Võit lähirivaali üle tõstis RLV Massive’i turniiritabeli ainuliidriks, 1JVBr ning Väike-Maarja Päästekool jagavad 2.-3. kohta, neljandalt pügalalt leiame Tamsalu/JaKon Ehituse. Täielik turniiritabel näeb välja selline:

Eesti Ööjooks Kossuliiga meistriliiga turniiritabel (21.01 seisuga)