Randel Rainer Lille

Meistriliigas kindlustas esimesena play-off koha 1JVBr

Meistriliigas kindlustas kolm vooru enne põhiturniiri lõppu esimese meeskonnana play-off koha 1JVBr, kes alistas kodusaalis
võitluslikus mängus Simuna Spordiklubi 81:76.

Ajateenijad alustasid isukalt ning rühkisid juba esimese veerandaja lõpuks 29:10 ette. Teisel veerandajal kosusid ka külalised Simunast, kes suutsid poolajavileks kaotusseisu 44:40-le vähendada.

Teist poolaeg alustas taas paremini 1JVBr meeskond, kes nelja minutiga tegi 13:2 spurdi ning uuesti ohutumasse kaugusesse pääses (57:42). Kätte võidetud edu suudeti hoida viimase veerandajani, millele mindi vastu seisul 70:55. Otsustava vaatuse alguses tõmbas Simuna meeskonna käima Ainar Villers, tabades järjest kaks kaugviset. Innustust saanud külalised jõudsid iga minutiga aina lähemale ning eelviimasel minutil näitas tabloo väikseimaks vaheks kolm punkti (78:75). Kodumeeskond pääses siiski lõpuks üle noatera ning 81:76 võiduga kindlustati play-offi pääs.

Võitjate parimana tõi Randel-Rainer Lille 21 punkti, Taivo Krass lisas 17 punkti. Simuna Spordiklubi resultatiivseimad olid Eerik Sillamaa 24 ning Ainar Villers 22 punktiga.

See oli ajateenijate seitsmendaks võiduks
üheksast mängust, Simuna meeskonna saldo on 2 võitu ja 6 kaotust, millega jagatakse
hetkel 5.-6. kohta.

Meistriliigas pääseb kohamängudele kuus paremat meeskonda. Põhiturniiri kaks esimest
 pääsevad otse poolfinaali ja kindlustavad seeläbi ka koha aprilli lõpus toimuval finaalpäeval,
 ülejäänud neli meeskonda alustavad veerandfinaalidega.