Kristo Saage

Kristo Saage 39 punkti Päästekooli kaotusest ei päästnud

Meistriliiga põhiturniir sai vägeva alguse – hooaja esimeses mängus pakkusid pealtvaatajatele tõelise põnevusetenduse Väike-Maarja Päästekool ja 1JVBr. Tasavägises mängus suutsid ajateenijad viimaste sekundite vabavisete toel võtta ülimagusa 75:74 võidu!

Punkt-punkti heitlusena alanud kohtumises suutis Päästekool küll 13:7 juhtima minna, kuid ajateenijad võtsid järele ning esimese veerandaja lõpuks säras tablool kodumeeskonna napp 25:24 eduseis. Teise perioodi alguses hoidis kerget initsiatiivi endiselt Päästekool, kes kolmeminutilise mängu järel juhtis 30:26. Seejärel lasti aga 1JVBr palluritel nelja minutiga 14 vastuseta punkti visata ning leiti end ühtäkki hoopis 30:40 kaotusseisust. Esimene poolaeg kuuluski ajateenijatele 44:37.

Pärast puhkepausi sattus heasse hoogu Markus Laanemets, kelle neli tabavat kaugviset kolmandal veerandajal Päästekooli taas juhtima viisid. Viimasele perioodile mindi vastu päästjate 63:61 eduseisul. Neljanda veerandaja alguses viskas 7 punkti järjest Kristo Saage, viies Väike-Maarja meeskonna 70:64 juhtima. 1JVBr mängu hoidis üleval Ander Talu, kes teisel poolel 9 järjestikkuse punktiga vastas ning meeskonna 72:72 viigini vedas.

Viimase minuti alguses pääses kodumeeskond Saage tabamusest taas juhtima (74:72), kuid viimane sõna jäi ajateenijatele. Esmalt tabas Randel Rainer Lille kahest vabaviskest ühe ning Päästekool läks rünnakule, kus kaotati pall. 7 sekundit enne lõppu tehti Lillele süütus olukorras viga ning mängumees realiseeris mõlemad üritused. Minutilise mõttepausi järel mängis Päästekool viskele Saage, kuid pall keeras rõngast välja ning lõpuvile tähistas 1JVBr magusat võitu.

Võitjate parim oli Ander Talu 24 punktiga, kahekohalise punktiskoorini jõudis veel neli mängijat. Päästekooli ei suutnud kaotusest päästa ka pidurdamatus hoos olnud Kristo Saage, kes viskas koguni 39 punkti.