Karikafinaal tuleb taas “El Clásico”!

16. detsembril kell 18:00 Rakvere Spordikeskuses toimuv karikavõistluste finaal tuleb taas Lääne-Virumaa “El Clásico” – kolmandat hooaega järjest selgitavad karikaomaniku RLV Massive ning Väike-Maarja Päästekool.

Väike-Maarja Päästekool - karikavõitja 2016
Lääne-Virumaa Kossuliiga valitsev karikavõitja on Väike-Maarja Päästekool (foto: Ain Liiva)

Karikavõistlustel avas esimesena finaaliukse RLV Massive, kes alistas kahe kohtumise kokkuvõttes 35-punktise ülekaaluga Simuna Spordiklubi. Avakohtumise Haljalas võitsid väljakuperemehed 92:79. Võidule pandi alus tugeva esimese veerandajaga, mis kallutati enda kasuks 31:10.

Simunas peetud kordusmängus jagus põnevust kahe ja poole veerandaja jagu. Kolmanda veerandaja teises pooles läks RLV Massive oma teed ning 82:60 võiduga kindlustati kolmandat hooaega järjest koht karikafinaalis.

RLV Massive’i poolel oli poolfinaali kõige suurem korvikütt Sander Ramul, kes viskas vastavalt 32 ja 35 punkti, Simuna Spordiklubi poolel vastas Kaspar Põldmaa 29 ja 17 punktiga.

Teine poolfinaal oli Väike-Maarja siseasi: vastamisi läksid Väike-Maarja Päästekool ja Ilves Transport. Päästekool võitis tugeva teise poolaja toel esimese vastasseisu 73:51, korduskohtumisest Ilves Transport loobus.

Suurima panuse Päästekooli võitu andsid karikamängudeks 1. jalaväebrigaadi (1JVBr) meeskonnast Väike-Maarja mängijatele appi tõtanud Kevin Täpp 15 ning Johannes Välb 13 punktiga. Ilves Transpordi parim oli ainsana kahekohalise punktiskoori kogunud Olev Soolep 10 punktiga.

2015. aastal rändas karikas esmakordselt Haljalasse, eelmisel aastal võitles Päästekool selle aga Väike-Maarjasse. 2017. aasta karikavõitja selgub laupäeval, 16. detsembril kell 18:00 Rakvere Spordikeskuses.