JaKon Ehitus/Tapa

JaKon Ehitus serveeris Sõmeru vastu üllatuse

Pikalt “kuival” olnud JaKon Ehitus/Tapa meeskond kirjutas esiliigas tabelisse magusa võidu, olles kodusaalis 60:51 parem Sõmerust.

Külalised alustasid kohtumist hästi, minnes nelja minutiga 9:2 juhtima. Seejärel keeras kodumeeskond aga kaitses “kraanid kinni” ning lasi Sõmerul visata vaid viis punkti, mille tulemusel mindi teisele perioodile vastu seisul 18:14. Teise veerandaja kespaigas tegid külalised 7:0 spurdi, mis viis nad omakorda 25:22 juhtima. Poolaeg kuulus siiski napilt 30:29 JaKon Ehitusele.

Teist poolaega alustasid paremini võõrustajad, kes lasid vastasel viie minutiga visata vaid kaks punkti ning vastasid ise samal ajal kümnega, mis viis nad 40:31 eduseisu. Kättevõidetud edu hoiti veerandaja lõpuni – viimast perioodi alustati seisul 47:38. Kiire 7:0 spurt vähendas Sõmeru kaotusseisu vaid kahele punktile (47:45), kuid kodumeeskond suutis siiski kontrolli säilitada. Eelviimasel minutil säras tablool seisuks 55:51 ning rohkem Sõmerul selleks korraks jaksu polnud.

Võitjate resultatiivsem oli 16 punktiga Karel Eesmaa. Sõmeru parimana viskas Arlis Krikk 20 punkti.

11 võitu ja 5 kaotust kogunud Sõmeru on teisel kohal, liider BGM Ehitusest on neil kirjas juba kolm kaotust enam. Play-off’i pääsu nimel võitleval JaKon Ehitus/Tapal on kirjas 7 võitu ja 8 kaotust, millega tõusti kuuendale kohale.