Livar Liblik

JaKon Ehitus napsas Sõmerult magusa võidu

Esiliigas ei leia kuidagi oma mängu Sõmeru meeskond, kes jäi kodusaalis 78:76 alla JaKon/Ehitus Tapa meeskonnale.

Mängu esimesed minutid möödusid tasavägiselt, kuid avaveerandaja keskel tegi Sõmeru 15-punktilise spurdi ning asus juhtima 21:6. Veerandaja lõpus suutsid külalised siiski paari tabamusega vastata ning teiseks perioodiks kaotusseisu 12:21-le vähendada. Sama hoogsalt jätkas JaKon Ehitus ka teisel veerandajal – 24:15 paremus aitas neil poolajaks seisu 36:36 viigistada.

Teisel poolajal jätkus võrdne mäng. Kolmanda veerandaja esimestel minutitel tegid külalised 9:2 spurdi ning asusid 7 punktiga juhtima. Viimasel kahel minutil võttis Sõmeru järgi ning läks Marek Vinni kolmepunktiviske ja Arlis Kriki korvi järel omakorda viimaseks veerandajaks 58:55 juhtima.

Kohtumise lõpuvaatus oli mõlema võistkonna poolt agressiivne, mille tulemusel teeniti rohkelt vabaviskeid. Mängu võitja oli lahtine kuni viimaste sekunditeni ning JaKon Ehitus pakkus kodumeeskonnale kandikul võitu – Livar Liblikul oli mängu viimasel minutil kasutada kuus vabaviset, millest sihile jõudis vaid üks. Sõmeru ei suutnud seda aga enda kasuks pöörata ning hooaega kahvatult alustanud JaKon Ehitus kirjutas tabelisse olulise võidu.

Livar Liblik kerkis 17 punktiga võitjate resultatiivseimaks, Arlen Liivak ja Karel Eesmaa toetasid vastavalt 15 ja 14 punktiga. Sõmeru poolel vastasid Andres Saukas 18, Asko Meiner 16 ning Arlis Krikk 15 punktiga.

Mõlemal meeskonnal on nüüd kirjas kaks võitu ja kolm kaotust, millega jagatakse koos Simuna Ivaxiga 7.-9. kohta.