Ilves Transport asus poolfinaali juhtima

Esiliiga poolfinaal Ilves Transpordi ja Sõmeru vahel algas Väike-Maarja meeskonna kindla 72:60 võiduga.

Sven Pugonen (Ilves Transport)
Sven Pugoneni 26 punkti viisid Ilves Transpordi poolfinaali juhtima (foto: Ain Liiva)

Kodumeeskond šokeeris külalisi kohe alguses, asudes nelja minutiga 10:0 juhtima. Esimese veerandaja lõpuks suutis Sõmeru vahe siiski kahepunktiliseks (19:17) vähendada.

Teise veerandaja esimese kuue minutiga lasi Ilves Transport külalistel visata vaid 1 punkti, vastas ise samal ajal 16ga ning asus juba 35:18 juhtima. Kätte võidetud edu hoiti poolaja lõpuni – 45:30.

Teisel poolajal püsisid jõuvahekorrad muutumatuna, neljanda veerandaja algul õnnestus Sõmerul hetkeks kaotusseis 50:57-le vähendada, kuid rohkemaks sel korral püssirohtu ei jagunud.

Ilves Transpordi eest tegi suurepärase mängu nende liider Sven Pugonen, visates üleplatsimehena 26 punkti, Olev Soolep lisas 18 punkti. Sõmeru resultatiivseimad olid Andri Metsaru 25 ja Argo Höövelson 13 punktiga.

Kahe võiduni toimuva seeria teine mäng toimub reedel 20. aprillil kell 19:00 Sõmeru Põhikooli võimlas. Poolfinaali võitja mängib 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuval finaalpäeval kell 14:00 algavas finaalis ning kaotaja astub väljakule kell 12:00 algavas pronksiheitluses.