Ilves Transport

Ilves Transport poolfinaali avamängus Sõmerule sõnaõigust ei andnud

Vanarahva tarkus “tibusid loetakse kevadel” peab taas paika – põhiturniiri kuuenda kohaga lõpetanud viimase kahe hooaja esiliiga meister Ilves Transport alistas teise asetusega Sõmeru 75:59 ning asus kahe võiduni peetavat poolfinaali 1:0 juhtima.

Tasavägiselt alanud mängus näitas tabloo neljaminutilise mängu järel seisuks 8:7 Sõmerule. Järgmise kolme minutiga tegid külalised aga 8:0 spurdi, mille tulemusel võideti avaperiood 21:15. Teisel veerandajal võttis ilma haigestunud Andres Saukaseta mänginud kodumeeskond järele ning kolm minutit enne pikka pausi näitas tabloo Ilves Transpordi minimaalset 29:28 edu. Poolaja lõpus jäi Sõmeru ilma oma esimesest mängijast, kui Kaarel Kristjan Rink teenis esmalt ebasportliku vea ning seejärel ka tehnilise vea, mis reeglite kohaselt tähendas mängust eemaldamist. Tänu vabavisetele õnnestus külalistel poolajaks vahe seitsmele punktile (35:28) kasvatada.

Otsustav murrang toimus kolmanda veerandaja keskel, kui ka teine Sõmeru mängija – Andri Metsaru – mängust eemaldati. Kohe mängu alguses teenitud ebasportlikule veale teenis ta kolmandal veerandajal suupruukimise eest ka tehnilise, mis tema jaoks mängu lõpetas. Paremini emotsioone valitseda suutnud Ilves Transport kasutas tekkinud olukorra kohe ära ja kasvatas vahe kolme minutiga 48:32-le. Sõmeru tagasilöögid ei olnud sellega veel lõppenud – viienda vea tõttu jäädi ilma veel ühest liidrist Argo Höövelsonist.

Võõrustajad kõigest hoolimata püssi siiski põõsasse ei visanud ning vähendasid kaotusseisu neljanda veerandaja kolmandal minutil vaid kuuele punktile (59:53). Külalised kasvatasid aga vahe taas kiiresti kahekohaliseks ning läksid lõplikult oma teed, võtte avamängu kokkuvõttes veenva 75:59 võidu.

Kõige suuremat peavalu valmistas Sõmerule Sven Pugonen, kes viskas 23 punkti, Rivo Täheste lisas 18 punkti. Kaotajate ridades jõudis ainsana kahekohalise punktiskoorini Madis Kerge, kes viskas 11 punkti.

Seeria teine mäng toimub Väike-Maarjas, uudise kirjutamise hetkel on toimumisaeg veel lahtine. Peaks Sõmeru suutma seeria viigistada, minnakse kolmandaks mänguks tagasi Sõmerule.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.