Ilves Transport alistas kodusaalis SK Rakke

Käimasoleva hooaja testturniiri kõige viimase kohtumise pidasid A-alagrupi meeskonnad Ilves Transport ja SK Rakke. 34:33 lõppenud poolaja järel pani Ilves Transport teisel poolajal oma paremuse maksma ning võitis 90:77.

Marten Seepter
Marten Seepter viskas 19 punkti (foto: Ain Liiva)

Tasavägiselt alanud mängus näitas tabloo neljaminutilise mängu järel 11:10 SK Rakke meeskonnale. Veerandaja teises pooles initsiatiivi haaranud Ilves Transport suutis aga väikese vahe sisse mängida ning teisele perioodile mindi vastu seisul 26:21.

Pärast puhkepausi õnnestus külalistel aga kodumeeskond kolm minutit “kuival” hoida ning 26:26 viigistada. Seejärel leidis taas oma mängu ka Väike-Maarja meeskond, kasvatades eduseisu 9-punktiliseks. SK Rakkel õnnestus aga poolaja viimasel minutil visata 7 vastuseta punkti ning pikemaks puhkepausiks vahe minimaalseks kahandada (34:33).

Teist poolaega alustas Rakke 6:0 spurdiga ning pääses 49:44 juhtima. Mõni minut hiljem juhiti veel 52:49, seejärel lasti aga kodumeeskonnal omakorda visata 10 punkti järjest. Mängu saatus otsustati kolmanda veerandaja viimastel minutitel – vähem kui kahe minutiga tegi kodumeeskond 13:0 vahespurdi ning kasvatas eduseisu viimaseks veerandajaks 75:57-le.

Viimane veerandaeg enam mängu murrangut ei toonud, Ilves Transport kirjutas turniiritabelisse teise järjestikkuse võidu.

Ühtlaselt skoori teinud võitjate parimad olid Rivo Täheste, Marten Seepter ja Olev Soolep 19 punktiga. SK Rakke resultatiivseim oli Mihkel Gull 19 punktiga, Mikk Altermann lisas 15 ja Ergo Sildmets 13 punkti.

Ilves Transport kogus testturniiril 3 võitu ja 5 kaotust, SK Rakke saldoks jäi 1 võit ja 7 kaotust. Mõlemad meeskonnad jätkavad mänge kaheringilisel esiliiga põhiturniiril, omavahelise mängu tulemuse võetakse kaasa.