Hulja ja SK KNT poolfinaal 1:1 viigis!

Esiliiga poolfinaal Hulja ja SK KNT vahel on kujunenud oodatult põnevaks. Võõrsil avamängu kindlalt 88:71 võitnud SK KNT kodusaalis edasipääsu kindlustada ei suutnud – Hulja võttis 77:64 revanši, mis tähendab, et edasipääseja selgub otsustavas kolmandas kohtumises.

Raigo Pärs
Raigo Pärs vedas Hulja meeskonna võidule (foto: Ain Liiva)

Kundas peetud seeria teine lahing algas tasavägiselt – neljaminutilise mängu järel säras tablool 7:7 viik. Seejärel suutis SK KNT teha aga 10:0 vahespurdi, mis viis nad esimese perioodi lõpuks 23:13 eduseisu.

Kundalaste kahekohaline eduseis püsis ka teise veerandaja alguses, aga mitte kauaks. Kolm minutit enne poolaja lõppu suutis Hulja kaotusseisu juba 33:31-le vähendada, kuid tänu Sten Pobbuli kahele tabamusele suutis SK KNT poolaja siiski 39:35 võita.

Teisel poolajal haaras Kadrina valla meeskond ohjad enda kätte. 45:45 viigiseisult asuti kolmanda veerandaja lõpuks omakorda 58:52 juhtima. Otsustava perioodi alguses õnnestus SK KNT meeskonnal kaotusseis 58:60-le vähendada, aga rohkemaks sel korral jaksu polnud. Raigo Pärsi ja Rainer Talpase vedamisel lõpetas Hulja mängu 17:6 spurdiga ning viigistas 77:64 võiduga poolfinaalseeria. Sellega taastasid huljalased ühtlasi ka koduväljaku eelise, sest otsustav kohtumine toimub põhiturniiri kõrgema asetuse tõttu nende koduväljakul.

Hulja suurim skooritegija oligi 22 punktiga Pärs, Rainer Talpas lisas 19 ning Andres Saukas 15 punkti. SK KNT vägesid juhatasid Sten Pobbul 20 ja Hendry Engelbrecht 17 punktiga.

Kahetsusega tuleb tõdeda, et käesolevat vastasseisu ei jää ilmestama mitte Hulja võit vaid mõlema meeskonna lubamatu ning ebakorrektne käitumine ja suhtumine. Kahe meeskonna peale teeniti kokku koguni 8 (!!) tehnilist viga (Hulja 6, SK KNT 2), lisaks peab mõlemast meeskonnast 2 mängijat otsustavat mängu kõrvalt vaatama.

Neist neljast mängijast kolm (Huljal Tristan Frederik Murumägi ja Raigo Pärs, SK KNT’l Kert Vergi) teenisid kohtumises kaks tehnilist viga, millele rakendub Lääne-Virumaa Kossuliiga juhendi punkt:

15.3 Mängija, kes teenib ühe kalendrikuu jooksul 2 tehnilist viga kohtunikega vaidlemise eest, jätab järgmise mängu automaatselt vahele.

Lisaks peab SK KNT ridades kõrvale jääma Roger Kaldaru, kes enne kohtumise lõppu demonstratiivselt mängusaalist lahkus ning seeläbi diskvalifitseeriti. Diskvalifitseeriva vea korral rakendub automaatne ühemänguline mängukeeld.

Finaali pääsu otsustav kolmas kohtumine saab kahtlemata olema emotsionaalne ja tasavägine. Loodame, et meeskonnad suudavad end häälestada õigetele asjadele, käituda spordimehelikult ning keskenduda eelkõige korvpallimängu nautimisele.

One comment

1. Tervist,
    Ma olen Lääne-Viru erinevates kossuliigades mänginud 20 aastat ja esimest korda “teenisin” mängus 2 tehnilist viga, kusjuures kohtunikega ma ei vaielnud. Tehnilised sain tänu oma emotsioonidele. Jätan järgmise mängu vahele, mis seal ikka. Minuga koos jätavad mängu vahele veel 3 mängijat. Kes sellest võidab? Mitte keegi.
    Mängijad mängivad nii nagu kohtunikud lubavad, kuid paraku läks kohtunikel mäng käest alates esimesest minutist.Miks? Seda tuleb nendelt küsida.
    Korvpall ongi emotsionaalne spordiala ja kohtunik peab alati erinevaid olukordi erinevalt hindama. Loomulikult on lihtne anda tehniline viga ja eeldada, et kõik on kontrolli all. Päris nii see siiski ei käi.
    Loodan, et otsustavaks mänguks on kired jahtunud ja võidab parem meeskond.