Finaalpäeval selguvad Kossuliiga “Viskekahur” ja “Lennuäss”

Laupäeval 6. mail Rakvere Spordikeskuses toimuval Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäeval selguvad lisaks medaliomanikele ka “Viskekahur” ehk parim kaugviskaja ja “Lennuäss” ehk parim pealtpanija.

“Viskekahuri” erivõistluse algus ulatub mullusesse hooaega, “Lennuässa” hakatakse selgitama esmakordselt.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev 2017

“Viskekahur 2017” reeglid

• Eelvõistlus toimub kell 12:00 algava esiliiga pronksimängu poolajal ning finaal kell 16:00 algava meistriliiga pronksimängu ajal.
  • Visatakse 5 x 5 viset, iga tabamus annab 1 punkti, ainsa erandina saab iga viskekoha viimase tabamuse eest 2 punkti. Kokku on võimalik saada maksimaalselt 30 punkti.
  • Finaali pääseb eelvõistluse 3 paremat.
  • Kui 2 või enam osalejat saab finaalis võrdse arvu punkte, visatakse ühest viskekohast uuesti. Enim punkte teeninud osaleja on võitja.

Valitsev tiitliomanik on Kadrina Karude liider Sander Ramul, kes on lubanud sel aastal ka tiitlit kaitsma tulla.

Kossuliiga meistriliiga veebruari parim mängija on Sander Ramul
Sander Ramul on “Viskekahur” viskevõistluse valitsev tiitliomanik (foto: Ain Liiva)

“Lennuäss 2017” reeglid

• Eelvõistlus toimub kell 14:00 algava esiliiga finaalmängu poolajal ning finaal kell 18:00 algava meistriliiga finaalmängu poolajal.
  • Finaali pääseb eelvooru 3 paremat.

Eelvõistluse reeglid

• Igal osalejal on 2 pealtpaneku katset (järjest).
  • Kahe katse punktid summeeritakse, 3 paremat pääsevad finaali.

Finaali reeglid

1. voor

• Igal osalejal on aega 1 minut, et sooritada 1 edukas pealtpanek.
  • Kui osaleja ei suuda 1 minuti jooksul edukat katset sooritada, saab ta veel ühe võimaluse, mis läheb hindamisele.
  • Ebaõnnestunud katset hinnatakse hindega 1-5, edukat katset hindega 6-10.

2. voor

• Alustab osaleja, kes sai esimeses voorus kõige vähem punkte.
  • Igal osalejal on aega 1 minut, et sooritada 1 edukas pealtpanek. Kui osaleja ei suuda 1 minuti jooksul edukat katset sooritada, saab ta veel ühe viimase katse võimaluse, mis läheb hindamisele.
  • Kahe vooru punktid liidetakse ning parima üldskooriga osaleja on võitja.
  • Kui kahel osalejal on kokkuvõttes samaväärne punktiskoor, tuleb mõlemal sooritada lisakatse – kõrgema skoori saaja on võitja. Iga katse jaoks on osalejal aega maksimaalselt 1 minut.