Esiliigas esimesed kohamängudele pääsejad selgunud

Esiliiga turniiritabeli liidrid Ilves Transport ja Sõmeru kindlustasid möödunud mängunädalal esimestena edasipääsu põhiturniiri järel algavatele kohamängudele.

Ilves Transport
Ilves Transport kindlustas viis vooru enne põhiturniiri lõppu koha play-off mängudel (foto: Ain Liiva)

Ilves Transport alistas võõrsil 70:46 Rakvere Tööriistamarketi. Kohtumine polnud seejuures kaugeltki nii ühepoolne kui lõpptulemus näitab, sest kolme veerandaja järel oli Väike-Maarja meeskonna eduseis vaid 50:46. Viimased 10 minutit kuulusid esiliiga liidrile aga koguni 20:0 (!) ning kogu kohtumine 70:46.

Võitjate parim oli Olev Soolep 17 punktiga, kaotajaile tõi Kristo Rääk 12 punkti.

Numbriliselt kindla võidu sai ka SK KNT, kes ei jätnud kodusaalis võimalust SK Vinni Tammedele. 42:40 lõppenud avapoolaja järel läksid kundalased teisel poolajal oma teed ning kirjutasid turniiritabelisse 92:68 võidu.

SK KNT parimad olid Toomas Hain 23 ning Aleks Traumann 22 punkti, Vinni meeskonna resultatiivseimaks kerkis 25 punktiga Erik Kaasik, Karl-Gustav Kello lisas 17 punkti.

Toomas Hain
Toomas Hain viskas Vinni Tammede vastu 23 punkti (foto: Ain Liiva)

Põneva kohtumise osaliseks said Sõmeru korvpallisõbrad, kes käisid kaasa elamas kohaliku meeskonna heitlusele Simuna Ivaxi vastu. Esimese veerandaja võitis Ivax 26:20, Sõmeru suutis aga poolajaks omakorda 42:40 ette pääseda. Mängu saatus otsustati kolmandal veerandajal, mille Sõmeru kallutas enda kasuks 22:12. Sellest Simuna pallurid enam kosuda ei suutnudki ning kodumeeskond võttis 83:72 võidu.

Sõmeru meeskonna vedas 27 punktiga võidule Asko Meiner, Ivaxit ei päästnud kaotusest ka Tanel Laumetsa 30 punkti.

Mängunädala lõpetasid Ekonet Eesti ja SK Rakke, kelle vahelises mängus õiget põnevust ei tekkinudki. Avapoolaja 44:23 võitnud Ekonet jätkas hoogsalt ka teisel poolajal ning lõpuvile kõlades särasid tablool koguni 96:57 võidunumbrid.

Üleplatsi mees oli 36 punktiga Andres Saukas, veel neli Ekonet Eesti mängijat kogus kahekohalise punktiskoori. SK Rakke resultatiivseimad olid Virko Tammemägi 16 ja Ergo Sildmets 15 punktiga.