SK Aaspere

Esiliiga põhiturniirile tõmmati joon alla, SK Aaspere noppis viimases kohtumises hooaja ainsa võidu

Esiliiga põhiturniirile tõmmati eelmise nädalaga joon alla ning selgusid veerandfinaalpaarid.

BGM Ehitus – SK Vinni Tammed 76:55
Mängu esimesed minutid möödusid tasavägiselt ning punkt-punktis, kuid 3 minutit enne veerandaja lõppu suutis Väike-Maarja meeskond teha 9:0 spurdi ning teiseks perioodiks 18:11 eduseisu haarata. Teise veerandaja lõpus tegi BGM Ehitus veel ühe spurdi ning poolajapausile mindi juba 19-punktilises 41:22 eduseisus.

Kolmandal veerandajal sai ka Vinni meeskond oma mängumootori paremini tööle ning vähendas tabavate kaugvisete toel otsustavaks veerandajaks kaotusseisu 53:41-le. Kodumeeskond siiski midagi juhuse hooleks jätta ei kavatsenud ning pani viimasel veerandajal taas ühe käigu juurde ning võttis lõpuks kindla võidu.

Võitjate resultatiivseim oli harjumuspäraselt Taimo Tiimus, kes viskas 28 punkti. Vinni Tammedel jõudis kahekohalise punktisummani kaks mängijat – Anton Tõštšuk tõi 18 ning Fred Liivak 17 punkti.

Taimo Tiimus
Taimo Tiimuse resultatiivne mäng vedas BGM Ehituse taas võidule (foto: Ain Liiva)

BGM Ehitus kogus põhiturniiri võitjana 17 võitu ja 3 kaotust ning kohtub veerandfinaalis kaheksanda koha meeskonna Rakvere Tööriistamarketiga.

Vinni Tammede kaotus tekitas 12 võidu ja 8 kaotusega surnud ringi kolme meeskonna vahel ning andis neile play-off’iks neljanda asetuse. Poolfinalisti hakatakse selgitama sama saldoga viiendaks jäänud JaKon Ehituse meeskonna vastu.

Sõmeru – Ilves Transport 71:65
Kohtumist alustas paremini Ilves Transport, kes 11:5 juhtima asus. Veerandaja lõpus suutis Sõmeru Andres Saukase ning Argo Höövelsoni korvidest vahet vähendada – seisuks 15:12 Ilves Transpordile. Teise perioodi keskpaigas suutis Sõmeru meeskond teha 11:0 spurdi, mille tulemusel 28:20 juhtima asuti. Pärast mõtlemisaega tegi Ilves Transport omakorda 8:0 spurdi ning viigistas seisu. Poolajapausile mindi Arlis Krikki kolmese järel siiski Sõmeru 33:29 juhtimisel.

Teisel poolajal jätkus punkt-punkti heitlus. Kolmanda veerandi alguses pääses küll Ilves Transport korraks juhtima, kuid tasavägine pusimine viis meeskonnad viimasele vaatusele vastu võõrustajate napis 51:50 eduseisus. Otsustavas faasis suutis Sõmeru aga 12:0 spurdi teha ning 11 punktiga (66:55) juhtima asuda. Sellele Ilves Transport enam vastust ei leidnud ning Sõmeru võttis 71:65 võidu.

Võitjate poolel kerkisid 21 punktiga resultatiivseimateks Arlis Krikk ja Argo Höövelson. Ilves Transpordil tegi enim skoori Rivo Täheste, kelle saldosse kogunes 19 punkti.

Arlis Krikk
Arlis Krikk viskas Ilves Transpordi vastu 21 punkti (foto: Ain Liiva)

Sõmeru lõpetas põhiturniiri 14 võidu ja 6 kaotusega, mis andis neile kohamängudeks teise asetuse ning vastaseks SK KNT meeskonna.

Viimase kahe hooaja esiliiga valitseja Ilves Transport alustab play-off’i kuuendalt kohalt (11 võitu ja 9 kaotust). Vähemalt üks finaalpäevale pääsev meeskond tuleb Väike-Maarja vallast, sest Ilves Transpordi veerandfinaali vastaseks on põhiturniiril kolmandaks tulnud Simuna Ivax.

SK Aaspere – Järva-Jaani Gümnaasium/Peetri kool 103:70
Põhiturniiri viimasele mängule ühegi võiduta läinud SK Aaspere meeskond lasi hooaja lõpetuseks “looma välja” ning tegi lähima konkurendi pihuks ja põrmuks – esimene veerandaeg võideti 31:16 ning teisel perioodil hoiti vastane vaid 4 punkti peal, mille tulemusel juba poolajaks turvaliselt 53:20 juhiti.

Teisel poolajal mäng võrdsustus ning 50:50 tulemus tähendas SK Aaspere ülekaalukat võitu ning ühtlasi seda, et 2018/2019 hooajal said vähemalt korra võidurõõmu maitsta kõik 11 esiliiga meeskonda.