Vinni Tammed

Esiliiga meister on SK Vinni Tammed!

Esiliiga finaalmäng Vinni Tammede ja Ilves Transpordi vahel kujunes tõeliseks maiuspalaks. 33:33 viigiseisul lõppenud avapoolaja järel pani viimastel minutitel oma paremuse maksma Vinni Tammede meeskond, kes krooniti 74:69 võiduga esiliiga meistriks!

Kohtumise alguses haaras initsiatiivi Vinni meeskond, kes hoidis pidevalt mõnepunktilist edu. Ilves Transport Sven Pugoneni vedamisel vahet siiski liiga suureks ei lasknud ning avaperiood lõppes Tammede 19:17 eduseisul.

Teisel veerandajal püsis mäng samas rütmis ning Vinni meeskond kontrollis asjade käiku. Hetkeks saadi vahe ka viiele punktile (33:28), kuid poolajaks suutis Väike-Maarja meeskond seisu 33:33 viigistada.

Samas rütmis jätkati ka teisel poolajal – Vinni meeskond sai mitmel korral vahe 6-8 punkti peale, kuid Ilves Transpordil oli alati vastukäik olemas ning viimaseks veerandajaks jõuti taas vaid kahe punkti kaugusele – seis tablool 57:55.

Neljanda veerandaja alguses tundus, et värskem ja pikema pingiga Vinni läheb oma teed – mitmete järjestikkuste õnnestumiste toel saadi taas kätte turvalisem edu. Ilves Transport võitles aga lõpuni ning jõudis 66:66 viigini. Viimane sõna jäi siiski Juris Umbraško hoolealustele, kes viimaste minutite loteriis 74:69 võiduga esmakordselt esiliiga meistriks krooniti.

Üleplatsimeheks ja mängu parimaks kerkis Vinni Tammede tagamängija Erik Kaasik, kes viskas 26 punkti. Ilves Transpordi 69st punktist koguni 50 jagunes kahe mängija vahel – nii Sven Pugonen kui Rivo Täheste viskasid 25 punkti, viimane noppis veel ka 14 lauapalli.