Ilves Transport

Esiliiga meister on Ilves Transport!

Esiliiga 2017/2018 hooaja meistriks krooniti Väike-Maarja meeskond Ilves Transport, kes alistas ühepoolseks kujunenud finaalmängus Ekonet Eesti koguni 119:74.

Finaalis tõelist põnevust ei tekkinudki – Ilves Transport asus aktiivse kaitse ja meeskondliku tegutsemise tulemusel esimese perioodi lõpuks juba 30:13 juhtima. Sama hooga jätkati ka teisel veerandajal ning poolajaks kasvatati eduseis juba 58:33-le.

Ekonet Eestil ei õnnestunud ka teisel poolajal mängu murrangut tuua, vastased olid pidevalt sammu võrra ees. Viimasele veerandajale mindi seisul 83:57 ja lõpuvile kõlades säras tablool Ilves Transpordi ülekaalukas 45-punktiline võit.

Väga ühtlaselt skoori teinud võitjate resultatiivseimaks kerkis 21 punktiga Sven Pugonen, 20 punkti lisasid Rivo Täheste ja Olev Soolep (sh 6 kaugviset). Finaali kõige väärtuslikuma mängija karika viib koju Marten Seepter, kes viskas 15 punkti ja kogus +- reitinguks 38.Ekonet Eesti parimad olid Raigo Pärs 18, Andres Saukas 16 ja Mardo Mäeots 12 punktiga.

Ekonet Eesti
Eesti Ööjooks Kossuliiga 2017/2018 hooaja esiliiga hõbe Ekonet Eesti (foto: Ain Liiva)

Pronksmedalid kuuluvad sel hooajal SK KNT meeskonnale, kes alistas Sõmeru 70:52. Kohtumise alguses initsiatiivi haaranud Sõmeru pääses 13:2 juhtima, kundalased võtsid aga järele ja veerandaja lõpuks vähenes vahe vaid 2-punktiliseks (15:13). Teisel veerandajal leidis hea mineku SK KNT, asudes omakorda juhtima ning poolajaks juhiti juba 32:25.

Teisel poolajal pääses Sõmeru taas lähemale, aga mäng kulges siiski Kunda meeskonna kontrolli all. Viimasele perioodile minnes oli SK KNT eduseis 48:42, tõeline murrang tehti aga sisse kohtumise lõpus – viimane veerandaeg kundalastele 22:10 ja kogu mäng 70:52.

SK KNT võidus olid suurimad teened kolmel mängijal – Hendry Engelbrecht viskas 14, Tauri Tomson 13 ja Ilgar Kadõmov 13 punkti. Sõmeru poolel vastasid Andri Metsaru 18 ning Asko Meiner 13 punktiga.