BGM Ehitus

Esiliiga liidrite duellis alistas BGM Ehitus võõrsil Sõmeru

Esiliiga liidrite duell BGM Ehituse ja Sõmeru vahel pakkus kuhjaga närvikõdi. Veel viimase veerandaja eel kolme punktiga kaotusseisus olnud BGM Ehitus võttis 68:64 võidu ning kindlustas liidripositsiooni.

Esimese viie minutiga 10:4 eduseisu haaranud BGM Ehitus hoidis initsiatiivi avaperioodi lõpuni, võites selle 19:15. Teisel veerandajal võttis kodumeeskond järele, kuid poolajale mindi siiski külaliste 34:29 juhtimisel.

BGM Ehituse kontrolli all möödus ka enamik kolmandast veerandajast. Kaks minutit enne veerandaja lõppu õnnestus Sõmerul viigistada ning Asko Meineri tabava kaugviske toel ka viimaseks perioodiks 55:52 juhtima asuda. Neljanda veerandaja algul kasvatati eduseis korraks ka viiele punktile, kuid siis sai hetkeline pidu läbi – BGM Ehitus tegi kolme minutiga 10:0 spurdi, mis nad omakorda 62:57 ette viis. Sõmeru ei jätnud aga jonni ning eelviimasel minutil jõuti vaid kahe punkti (66:64) kaugusele. Viimane sõna jäi siiski külalistele, kes lahkusid raske võiduga ning kasvatasid edumaa Sõmeru ees kahemänguliseks.

Võitjate resultatiivseimaks kerkis 19 punktiga Taimo Tiimus, Henri Matikainen lisas 17 punkti. Sõmeru poolel vastasid Andres Saukas 17 ja Argo Höövelson 15 punktiga.

BGM Ehitusel on jäänud pidada kuus mängu ning hetkel kirjas 12 võitu ja 2 kaotust. 11 võitu ja 4 kaotust kirja saanud Sõmeru jätkab teisel kohal.