Ekonet Eesti viigistas seeria!

Esiliiga poolfinaal Ekonet Eesti ja SK KNT vahel kujuneb taas tõeliseks põnevusetenduseks – teises kohtumises suutis Ekonet võõrsil 79:76 võita ning viigistas seeria 1:1-le.

Raigo Pärs
Raigo Pärs vedas Ekonet Eesti võidule (foto: Ain Liiva)

Kohtumine algas mõlemapoolsete võimalustega ning avaveerandi eelviimasel minutil näitas tabloo Ekonet Eesti 16:15 eduseisu. Viimasel minutil viskas aga kodumeeskond kaheksa punkti järjest ning asus teiseks veerandajaks juhtima 23:16.

Teisel veerandajal lasi kodumeeskond vastasel viie minutiga visata vaid 2 punkti ning kasvatas vahe juba 20-le punktile (38:18). Poolaja lõpus suutis Ekonet kaotusseisu veidi vähendada ning pikale puhkepausile läksid meeskonnad seisul 49:35.

Teisel poolajal tabas Kunda meeskonda tõeline šokk – külalised tegid 5 minutiga 15:0 spurdi, mis nad omakorda 50:49 juhtima viis. Kolmas veerandaeg kuulus Ekonet Eestile koguni 28:7, mille tulemusel viimaseks veerandajaks eduseis 63:56-le kasvatati.

SK KNT suutis viis minutit enne kohtumise lõppu jõuda vaid 2 punkti kaugusele (68:70), aga Ekonet suutis siiski võtta revanši ning seeria otsustavaks mänguks tagasi Kadrinasse viia.

Hõreda koosseisuga võitjate parimaks kerkis 26 punktiga Raigo Pärs, Andres Saukas lisas 17 ja Rainer Talpas 16 punkti. Kaotajate poolel vastas 24 punktiga Sten Pobbul.

Seeria otsustav mäng leiab aset reedel 27. aprillil kell 18:15 Kadrina Spordikeskuses.

Poolfinaali võitja astub 5. mail Rakvere Spordikeskuses toimuval Eesti Ööjooks Kossuliiga finaalpäeval väljakule kell 14 toimuvas finaalis, kus vastaseks on Ilves Transport. Kaotaja kohtub kell 12 algavas pronksimängus Sõmeru meeskonnaga.