Ekonet alistas Rakke teisel lisaajal!

Esiliigas pidasid tõelise põnevusheitluse maha SK Rakke ja Ekonet Eesti – kahe lisaajaga mängus tõmbas lõpuks pikema õlekõrre Ekonet, kes hoolimata sellest, et kohtumine lõpetati neljakesi, võitis 101:93!

Alvar Värs
Alvar Värs rassis SK Rakke vastu 50 minutit ja viskas 27 punkti (foto: Ain Liiva)

Vaid viie mängijaga külalised ei lasknud end sellest pisidetailist häirida, asusid poolajaks 35:28 juhtima ning kasvatasid viimaseks veerandajaks 58:45 eduseisu.

Marulist tagaajamist alustanud kodumeeskond jõudis eelviimasel minutil järele ning juhtimagi, kuid Tristan Frederik Murumägi vabavise viigistas normaalaja lõpuks seisu 76:76-le.

Esimesel lisaajal õnnestus Rakkel haarata seitsmepunktiline (83:76) eduseis, aga viimasel minutil jõudis Ekonet taas viigini, vabaviskest tehti seisuks 89:89. Teiseks lisaajaks kodumeeskonnal enam jaksu ei jätkunud – külalised viskasid 12 punkti Rakke 4 vastu ja kuigi Ekonet Eesti lõpetas ühe mängija viie vea tõttu kohtumise neljakesi, pääseti sel korral vaid ehmatusega.

Võitjatel kogusid kõik mängijad kahekohalise punktiskoori, parimatena Alvar Värs 27, Aaron Kiik ja Rainer Talpas 23 punkti. Rakke parim oli normaalaja lõpuminuteil kahe tehnilise vea tõttu eemaldatud Mihkel Gull 20 punktiga, Mikk Altermann lisas 15 ja Hendrik Tamp 14 punkti.

Ekonet Eesti jaoks oli võit ekstra magus, sest senine liider Ilves Transport kaotas üllatuslikult Rakvere Tööriistamarketile, mis tähendab, et Ekonet tõusis Sõmeru järel teisele kohale, mis viiks nad põhiturniiri järel otse poolfinaali. Viimases voorus minnakse vastamisi turniiritabeli lõppu kuuluva SK Aasperega, kes on senistest mängudest saanud vaid 2 võitu.

Turniiritabeli viimasel kohal paiknev SK Rakke on senistest mängudest kogunud 2 võitu ja 13 kaotust, põhiturniiri viimases mängus minnakse võõrsil vastamisi SK KNT meeskonna.