Eesti Ööjooks Kossuliiga karikavõitja on RLV Massive!

2017. aasta Eesti Ööjooks Kossuliiga karikavõitja on RLV Massive, kes alistas Rakvere Spordikeskuses enam kui 300 pealtvaataja silme all igipõlise rivaali Väike-Maarja Päästekooli 73:59 (poolaeg 39:27).

Eesti Ööjooks Kossuliiga 2017 karikavõitja RLV Massive
Eesti Ööjooks Kossuliiga 2017. aasta karikavõitja on RLV Massive (foto: Ain Liiva)

Enam kui 300 pealtvaataja ees lahti rullunud finaali alustas paremini Päästekool, kes lühikese ajaga 5:0 eduseisu asus. Esimesest krambist üle saanud RLV Massive vastas seepeale aga 9:0 spurdiga ning pääses veerandaja keskpaigaks omakorda 9:5 juhtima. Suurim vahe esimesel veerandajal oli 17:9 RLV Massive kasuks. Viimastel minutitel õnnestus Päästekoolil küll vahet veidike vähendada – teisele veerandajale mindi seisul 20:16. Haljala meeskonna agressiivse kaitse vastu hädas olnud Väike-Maarja meeskond patustas avaveerandil koguni 7 pallikaotusega.

Esimese poolaja teine pool kuulus RLV Massive’le, kes teise veerandaja keskpaigaks vahe juba 34:20-le kasvatas. Niigi vastasest lühema pingiga Väike-Maarja meeskonna jaoks muutus olukord teisel veerandajal veelgi keerulisemaks, sest koguni kolm mängijat said kirja oma kolmandad vead. Meeskondlikumalt ja isukamalt tegutsenud Haljala pallurid dikteerisid mängu kindlalt terve esimese poolaja, võideldes pikemaks puhkepausiks kätte 39:27 eduseisu.

Finaali poolajal toimus ka pidulik tseremoonia, kus MTÜ Lääne-Virumaa Korvpall ja Viking Line Eesti Ööjooks allkirjastasid hooaja lõpuni kestva koostöö, mille tulemusel saab maakondliku korvpallisarja nimeks Eesti Ööjooks Kossuliiga.

Eesti Ööjooks Kossuliiga
Maakondliku korvpallisarja uueks nimeks sai Eesti Ööjooks Kossuliiga (foto: Ain Liiva)

Ka pärast poolajapausi püsis mäng samas rütmis – Päästekool küll üritas, kuid Massive suutis siiski pea 10-punktilist eduseisu hoida. Suur tagasilöök tabas Väike-Maarja meeskonda kolmanda veerandaja keskel, kui ääremängija Taavi Veevo Roman Konontšuki takistamisel kaks viga järjest sai ning seisul 41:32 viie veaga mängust lahkuma pidi. Korraks vähenes vahe ka kuuele punktile, kuid viimasele veerandajale mindi siiski RLV Massive 50:42 eduseisul.

Kui esimesed kolm veerandaega olid kulgenud valdavalt ühes rütmis, siis neljanda veerandaja alguses tekkis mängu tõeline põnevus – justkui ümber sündinud Väike-Maarja meeskonna mängijad tegtusesid isukalt kaitses, mille tulemusel õnnestus visata kiirelt 6 punkti ning vahe vaid 50:48-le vähendada. Sander Ramuli tabamus vabastas aga Haljala pallurid kammitsaist ning eduseis suudeti hoida stabiilselt 4-6 punkti peal. Finaali saatus otsustati viis minutit enne normaalaja lõppu, kui Taavi Leinarti veale järgnes Rauno Tikko tehniline viga (mis oli talle ühtlasi viiendaks veaks). Massive kasutas tekkinud olukorra eeskujulikult ära – kolm tabavat vabaviset ning tabamus rünnakul kasvatasid eduseisu üle pika aja kahekohaliseks (64:54) ning Päästekool oli lõplikult murtud. Mängu lõpp oli juba vormistamise küsimus, lõpuvile tähistas RLV Massive ajaloo teist karikavõitu (esimene kord 2015. aastal).

Sander Ramul
Finaali MVP’ks tunnistati 17 punkti visanud Sander Ramul (foto: Ain Liiva)

Finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Sander Ramul oli RLV Massive parim 17 punktiga, 11 punkti lisasid Aron Kuusik ja Silver Ramul. Väike-Maarja Päästekooli parimad olid Ekke Lõhmus 14 ja Taavi Leinart 12 punktiga.

Statistika: Eesti Ööjooks Kossuliiga karikafinaal 2017

Koostöös Kossuliiga meediapartneri Virumaa Teataja ja Saundlandiga oli mängu võimalik jälgida ka otseülekandes. Mäng on järelvaadatav siit.

MTÜ Lääne-Virumaa Korvpall tänab: Viking Line Eesti Ööjooks, Virumaa Teataja, Eesti Kultuurkapital, Rakvere linn, Ballzy, Saundland OÜ, Rakvere linn, Eesti Korvpalliliit, Ain Liiva, Kalev Lilleorg, Kalju Pluutus sen.!

Karikafinaali pildigalerii leiab meie Facebooki lehelt.