SK KNT - Sõmeru

EELVAADE: kas SK KNT suudab veerandfinaalis Sõmerut üllatada?

Järgmise esiliiga paarina astuvad veerandfinaalis väljakule põhiturniiri teine meeskond Sõmeru ning seitsmendaks platseerunud SK KNT.

Eelnevatel hooaegadel tabeli tipus trooninud SK KNT meeskond läbis käesoleva hooaja eel mitmeid muudatusi. Suurima muudatusena võttis Kalev Sädemelt peatreeneri taktikepi üle Kaido Vahesalu, kelle juhtimisel on muutus toimunud ka meeskonna koosseisus, kui varasemate hooaegadega võrreldes on meeskonnas põhirõhk noorematel mängijatel, keda toetavad mõned kogenud mängijad.

Toomas Hain
Kogenud Toomas Hain (24) juhib noorenenud koosseisuga SK KNT vägesid (foto: Ain Liiva)

Eelmisel hooajal pronksiheitluses just SK KNT meeskonnale 70:52 alla vandunud Sõmeru on sel hooajal oluliselt tugevama koosseisuga – sügisel liitusid meeskonnaga mullune esiliiga väärtuslikeim mängija Andres Saukas, Arlis Krikk ja Aivo Timm.

Andres Saukas
Andres Saukas on üks Sõmeru liidritest (foto: Ain Liiva)

Vahepeal ka põhiturniiri võitjale BGM Ehitusele ohtlikult kuklasse hinganud Sõmeru lõpetas põhiturniiri 14 võidu ja 6 kaotusega, mis andis kindla teise koha. SK KNT saldoks jäi koos Ilves Transpordiga 11 võitu ja 9 kaotust ning 7. koht.

Käesoleva hooaja omavaheliste mängude saldo on 2:0 Sõmeru meeskonna kasuks. Kui sügisel suudeti võõrsil viimase veerandajaga mäng enda kasuks kallutada skooriga 67:60, siis teises ringis suruti SK KNT põlvili koguni 109:63.

Seeria esimene kohtumine toimub juba täna õhtul kell 19:00 Kundas, korduskohtumine peetakse järgmisel reedel, 5. aprillil kell 19:00 Sõmerul.

Selle paari võitja läheb poolfinaalis vastamisi Simuna Ivaxi (3.) ja Ilves Transpordi (6.) veerandfinaali võitjaga. Avamängus suutis kordusmänguks 3-punktilise 76:73 edu välja võidelda Ilves Transpordi meeskond.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.