RLV Massive - RSK Tarvas

EELVAADE: kas RLV Massive maksab RSK Tarvale karika poolfinaali eest kätte?

Meistriliiga põhiturniir on värskelt lõppenud, kuid põnev hooaeg jätkub juba teisipäeval, mil oma esimese veerandfinaalmängu peavad põhiturniiri 4. meeskond RLV Massive ning 5. kohale platseerunud RSK Tarvas. Kumb mullustest finalistidest peab sel aastal finaalpäevalt kõrvale jääma?

Mõlema meeskonna hooaeg on erinevatel põhjustel kulgenud üle kivide ja kändude. Varasematel hooaegadel väga pika pingiga RLV Massive on sel hooajal suure osa mängudest pidanud pooliku koosseisuga, RSK Tarvas mängis aga suure osa hooajast järelkasvu meeskonnaga ning tõi alles viimaseks kolmeks vooruks juurde ka kogenuima kaardiväe.

Sel hooajal on meeskonnad omavahel kohtunud neli korda. Sügisel karika poolfinaalis asus RLV Massive “kahest parem” seeriat võõrsil 87:73 juhtima, kuid pidi kordusmängu dramaatilises lõpplahenduses lõpuks RSK Tarva 75:60 paremust tunnistama, mis kahe mängu kokkuvõttes Rakvere meeskonna vaid 1-punktilise paremusega karikafinaali viis.

Põhiturniiril jäi mängude seis samuti 1:1. 17. oktoobril Rakvere Rahu hallis peetud kohtumises võttis 79:72 võidu Tarvas, 24. jaanuaril võttis aga 88:59 seljavõidu Haljala meeeskond.

Mõlemad meeskonnad lähevad veerandfinaalile vastu hea fooni pealt – RLV Massive võitis põhiturniiril viimased 2 ning RSK Tarvas 3 mängu.

Põhiturniiri ülemineku tähtaja lõpu eel täiendasid mõlemad meeskonnad ka oma ridu – RLV Massive lisas koosseisu Mihkel Mageri ning RSK Tarvas Illimar Pilki. Võrreldes karika poolfinaaliga on RLV Massive koosseis tugevnenud, RSK Tarval ei ole aga meeskonda aitamas Ander Talu ja Randel Rainer Lille, kes ajateenijatena 1JVBr võistkonna põhiturniiril kahe parema sekka ja seeläbi otse poolfinaali vedasid.

Poolfinaali Väike-Maarja Päästekooli vastu pääseb parem meeskond kahe mängu kokkuvõttes. Nagu talvine karika poolfinaal ilmekalt tõestas, loeb sellistes mängudes mitte iga minut vaid iga sekund ning iga punkt.

Seeria esimene kohtumine toimub teisipäeval 19. märtsil kell 18:45 Rakvere Rahu hallis ning korduskohtumine nädal hiljem 26. märtsil kell 19:15 Haljalas.