Sander Klaan

BGM Ehitusele napp võit Sõmeru üle

Esiliiga nädala põnevaimas vastasseisus läksid Väike-Maarjas vastamisi BGM Ehitus ning Sõmeru. Tasavägises mängus suutis tänu teise veerandaja 27:13 ülekaalule napi 70:67 võidu võtta kodumeeskond.

Paremini olid mänguks valmis külalised, kel õnnestus esimese veerandaja lõpuks 15:11 juhtima asuda. Sõmeru juhtimisel kulges ka teise perioodi esimene pool, mille järel tablool säras nende 22:20 eduseis. Poolaja lõpp kuulus aga kodumeeskonnale, kes pikemaks puhkepausiks 38:28 ette rebis.

BGM Ehitus kontrollis mängu ka kolmanda veerandaja alguses, kuid 50:39 seisult ei suudetud nelja minuti jooksul punktilisa teenida ning lasti Sõmeru taas lähedale. Viimasele veerandajale minnes oli vahe kodumeeskonna kasuks vaid 53:50. Seitse minutit enne kohtumise lõppu õnnestus Sõmerul 7:0 spurdi tulemusel üle pika taas juhtima pääseda (57:55), kuid BGM Ehitus vastas omakorda 9 järjestikkuse punktiga ning haaras omakorda eduseisu. Viimase minuti alguses jõudsid külalised Andres Saukase kaugviske järel vaid punkti kaugusele, kuid viimane sõna jäi kodumeeskonnale, kes võttis magusa 70:67 võidu.

Võitjate mänguvankrit vedasid Sander Klaan ja Taimo Tiimus, kes viskasid vastavalt 25 ja 23 punkti. Sõmeru parimateks kerkisid Argo Höövelson 20 ning Arlis Krikk 16 punktiga.

BGM Ehitus on võitnud kõik neli seni peetud mängu, millega jagatakse Ilves Transpordiga esikohta. Sõmeru meeskond on võitnud kaks ning kaotanud kaks mängu, mis annab turniiritabelis seitsmenda positsiooni.