Aaspere edenes teise ringi

RSK Tarvas II meeskond hakkas ka kordusmängus SK Aasperele kõvasti vastu, kuid sarnaselt esimese mänguga panid kogenumad oma paremuse maksma teisel poolajal, võttes lõpuks kindla 81:61 võidu ning edenesid kahe mängu kokkuvõttes 32-punktilise paremusega edasi teise ringi.

Noored alustasid bravuurikalt, minnes kolme minutiga 11:3 ning viie minutiga 20:9 juhtima. Veerandaja lõpus kosus ka kodumeeskond ning vähendas kaotusseisu 19:25-le. Aivo Aru vedamisel vähenes Aaspere meeskonna kaotusseis teise veerandaja alguses veelgi, parimal hetkel näitas tabloo vaheks vaid 2 punkti (27:29). Esimese poolaja lõpuks särasid tablool RSK Tarvas II 45:40 edunumbrid, mis tähendas, et kahe mängu kokkuvõttes oli Aaspere eduseis kahanenud seitsmele punktile.

Kolmas veerandaeg osutus murdeliseks – Aaspere lasi vastastel visata vaid 5 punkti, vastates ise samal ajal 23-ga. Selline pööre tõi viimaseks veerandajaks tabloole seisu 63:50, mis tähendas, et Tarvase järelkasv vajas seeria päästmiseks parajat imet. Imet aga ei sündinud, sest kogenud aasperelased lisasid oma saldosse nelja minutiga veel 12 vastuseta punkti ning kasvatasid edu juba 75:50-le. Kohtumise lõpp oli juba vormistamise küsimus ning Aaspere kindel võit viis nad järgmisesse ringi, kus vastaseks tuleb viimase kolme hooaja karikavõitja Väike-Maarja Päästekool.

Aaspere resultatiivseim oli 20 punktiga Tanel Virtmann, Uku Kams lisas 15 ning Aivo Aru 14 punkti. RSK Tarvas II tulemuslikumad olid Jürnas Vigolainen 15, Martin Laandu 12 ning Kristo Tammiksaar 10 punktiga.