Arvan-Johannes Lippasaar

Vinni Tammed purustas poolfinaali avamängus Tööriistamarketi

Esiliiga poolfinaali avamäng SK Vinni Tammede ja Rakvere Tööriistamarketi vahel kujunes ootamatult ühepoolseks – Vinni meeskond võttis tugeva teise poolaja toel 88:52 seljavõidu ning asus kahe võiduni mängitavat seeriat 1:0 juhtima.

Mängu algust sellist lõpptulemust ei ennustanud. Tööriistamarket alustas vägevalt, juhtides viieminutilise mängu järel 12:2. Eduseisu siiski kauaks nautima jääda ei saadud, sest kodumeeskond vastas järgmise kahe minuti jooksul samaväärse spurdiga ning viigistas seisu 14:14-le. Esimese veerandaja lõpuks haaras minimaalse 20:19 eduseisu Vinni Tammede meeskond. Initsiatiivi haaranud võõrustajad juhtisid ka terve teise veerandaja. Parimal hetkel jõudis Tööriistamarket kolme punkti kaugusele (32:29), kuid poolajaks kasvatas Vinni meeskond vahe 37:29-le.

Mängu saatus otsustati teise poolaja algusesga, mil kodumeeskond kuue minutiga vahe enam kui 20-punktiliseks kasvatas (55:33) ning lõplikult oma teed läks. Kolmandal veerandajal sõideti vastasest üle koguni 31:8 ning viimasele veerandajale minnes näitas tabloo seisuks juba 68:37. Pingevabalt kulgenud kohtumise lõpp oli pelgalt tulemuse vormistamine, kuid 88:52 seljavõit annab Vinni Tammedele kahe võiduni mängitavas seerias suure emotsionaalse avansi.

Võitjate ridades särasid kaks mängumeest – nii Erik Kaasik kui Arvan-Johannes Lippasaar viskasid 23 punkti. Kaitses suutis Vinni meeskond hästi pidurdada Tööriistamarketi liidrit Kristofer Veismanni, kes sel korral panustas omade parimana “vaid” 19 punkti.

Poolfinaali teine kohtumine toimub neljapäeval, 18. aprillil kell 18:30 Rakvere Rahu hallis ning vajadusel kolmas mäng taas Vinnis.

Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.