Kristo Saage

Ilves Transport võitis Kadrina Karusid avamängus 22 punktiga, Saagelt 42 punkti!

Karikavõistlustel lõhkas tõelise pommi esiliiga valitsev meister Ilves Transport, kes alistas veerandfinaali avamängus meistriliiga liidri Kadrina Karud koguni 75:53!

Mängu alguses kohe kerge initsiatiivi haaranud Ilves Transport haaras rohkearvulise kodupubliku ees ohjad ning pääses juhtima 12:7. Esimese veerandaja lõpuks mäng siiski võrdsustus ning esimest korda mindi puhkama seisul 14:14. Ohumärgiks Karude jaoks olid nii vigastusega võidelnud Allan Ehte kui Lauri Metsa kiired kolm viga, mis nende edasisele mängule pitseri vajutasid. Teisel veerandajal hakkas kodumeeskonna maa-ala kaitse vilja kandma ning poolajaks suudeti eeldatavalt tugevama vastase vastu 34:25 eduseisu asuda.

Teise poolaja alguses kasvatasid Väike-Maarja pallurid vahe juba kahekohaliseks, kuid Karud ei lasknud end sellest häirida ning vähendasid kaotusseisu 41:36-le. Kristo Saage 9 punkti toel suutis Ilves Transport aga viimaseks veerandajaks kätte võidelda juba 14-punktilise eduseisu (59:45). Kohtumise viimase kümne minuti jooksul suutsid Karud sihile jõuda vaid kolmel viskel ning kodumeeskonna 16:8 paremus kohtumise lõpus tähendab seda, et laupäeval kell 13:00 Kadrinas toimuvale korduskohtumisele minnakse Ilves Transpordi üllatuslikus 22-punktilises eduseisus.

Äsja Kossuliiga meistriliiga oktoobrikuu parimaks mängijaks valitud Kristo Saage oli taaskord mees nagu orkester, visates oma meeskonna 75st punktist koguni 42 (vv 12/11)! Kadrina Karude poolel kerkis 13 punktiga parimaks Enes Kita.

Selle paari võitjat ootab poolfinaalis ees Väike-Maarja Päästekooli meeskond. Karikavõistluste finaal leiab aset reedel, 14. detsembril kell 19:00 Rakvere Spordikeskuses.