Ander Talu

1JVBr võitis ning pääses poolfinaali, Ander Talult 15 kaugviset ja 62 punkti!

Meistriliiga teine poolfinalist on 1JVBr, kes alistas põhiturniiri viimases mängus võõrsil Lüganuse kindlalt 109:77. Uskumatu mängu tegi Ander Talu, kes tabas koguni 15 kaugviset ja viskas 62 punkti!

Selg vastu seina (kaotuse korral oleks jäädud kolmandaks ja alustatud veerandfinaalist) 1JVBr midagi juhuse hooleks ei jätnud – juba esimesel veerandajal 7(!) kaugviset tabanud ja 23 punkti visanud Ander Talu vedamisel võideti esimene veerandaeg 34:22. Teisel veerandajal jõudude vahekord püsis ning poolajaks näitas tabloo 56:41.

Teise poolaja alguses tegid külalised seitsme minutiga koguni 22:0 spurdi ning läksid lõplikult eest – kolmanda veerandaja järel oli vahe juba 90:50. Kohtumise lõpp oli pelgalt vormistamise küsimus ning 109:77 võit viis 1JVBr põhiturniiri teisele kohale.

Käesoleva hooaja Kossuliiga punktirekordi teinud Ander Talu tabas koguni 15 kaugviset ning viskas 62 punkti! Kaotajate poolel vastas Henry Tammann 24 punktiga. Täpsem statistika ilmub kodulehele lähiajal.

1JVBr põhiturniiri saldoks jäi 8 võitu ja 4 kaotust. Sama saldoga lõpetas põhiturniiri ka Kadrina Karude meeskond, kes aga omavaheliste mängude tulemusel jäi kolmandaks ning peab play-off’i alustama veerandfinaalist, kus vastaseks tuleb põhiturniiril 3 võidu ja 9 kaotusega kuuendaks platseerunud Lüganuse.

Veerandfinaali võitja selgub süsteemis „kahest parem“ kokkuvõttes, kusjuures esimene mäng toimub madalama asetusega meeskonna ehk Lüganuse koduväljakul. Selle paari võitja kohtub poolfinaalis 1JVBr meeskonnaga, kellele see on Lääne-Virumaa Kossuliiga 4-aastases ajaloos esimeseks korraks, kui medalimängudele jõutud on.

Teises poolfinaalis kohtuvad põhiturniiri 4. ja 5. koha meeskonnad RLV Massive ja RSK Tarvas. Kumb meeskond koduväljaku eelise saab, selgub pühapäevase RLV Massive – Simuna Spordiklubi mängu tulemusel. Kui RLV Massive selle mängu võidab, saavad nemad kõrgema asetuse ja seeläbi koduväljaku eelise. Selle veerandfinaali võitja kohtub poolfinaalis põhiturniiri võitja Väike-Maarja Päästekooliga.

Veerandfinaalidega tehakse algust juba järgmisel nädalal, Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.