Rakvere Tarvas

1JVBr teenis teise kaotuse järjest, Karudel võimalik põhiturniir teisena lõpetada

Meistriliiga pikaaegne liider 1JVBr sai teise kaotuse järjest, kui kodusaalis vannuti 92:83 alla RSK Tarvas meeskonnale.

Kohtumise alguses õnnestus Rakvere meeskonnal küll 6:2 juhtima pääseda, kuid esimest veerandaega kontrollisid siiski võõrustajad, võites selle 21:16. Ka teine periood möödus ajateenijate dikteerimisel, kes hoidsid pidevalt 6-8-punktilist eduseisu. Avapoolaja viimase kahe minutiga tegid külalised aga 10:2 spurdi ning pääsesid puhkepausiks juhtima 49:44.

Esimese poolaja lõpus kätte võidetud initsiatiivi Tarvas teisel poolajal enam käest ei andnudki – kolmanda veerandaja lõpuks kasvatati vahe 70:58-le. Viimasel perioodil jõudis kodumeeskond mitmel puhul küll vaid nelja punkti kaugusele, kuid rohkemaks sel korral püssirohtu ei jagunud.

Pikalt põhiturniiril liidrikohta hoidnud 1JVBr meeskonda ähvardab kahe parema hulka ja seeläbi otse poolfinaali mitte jõudmine. Et veerandfinaale vältida, tuleb neil viimases voorus alistada Lüganuse või kaotuse korral loota, et Kadrina Karud ei suuda viimases põhiturniiri mängus alistada põhiturniiri võitjat Väike-Maarja Päästekooli, kel selle mänguga enam midagi kaalul ei ole.

RSK Tarvas kogus põhiturniiril 6 võitu ja 6 kaotust ning läheb veerandfinaalis vastamisi mulluse finaalivastase RLV Massive meeskonnaga. Kumb meeskond koduväljaku eelise saab, selgub pühapäevase RLV Massive – Simuna Spordiklubi mängu tulemusel. Kui RLV Massive selle mängu võidab, saavad nemad kõrgema asetuse ja seeläbi koduväljaku eelise. Veerandfinaalist edasipääseja selgub kahe mängu kokkuvõttes, koduväljaku eelis tähendab seda, et kõrgema asetusega meeskonna koduväljakul peetakse seeria teine ehk otsustav kohtumine.

Veerandfinaalidega tehakse algust juba järgmisel nädalal, Lääne-Virumaa Kossuliiga finaalpäev toimub laupäeval, 27. aprillil Rakvere Spordikeskuses.