Ander Talu

1JVBr kasvatas võiduarvet RSK Tarva ja Lüganuse vastu

Meistriliigas on sel nädalal kaks võitu tabelisse juurde saanud 1. jalaväebrigaadi meeskond, kes esmalt alistas võõrsil 92:76 põhitegijatele puhkust andnud RSK Tarvase ning eile kodusaalis 96:70 Lüganuse.

Rakveres toimunud kohtumises läksid meeskonnad avaperioodi järel puhkama Tarva 19:18 eduseisul. Kolm minutit enne avapoolaja lõppu oli seis tablool 33:32 külaliste kasuks, poolaja lõpus tehti aga Ander Talu 10 punkti toel 11:2 spurt ning lõpetati esimene poolaeg 1JVBr 44:34 eduseisul.

Kahekohaline vahe püsis kolmanda veerandaja keskpaigani (58:46), seejärel tegi Tarvas 8:0 spurdi ning vähendas vahe 58:54-le. Veerandaja viimane sõna jäi aga taas ajateenijatele, kes viimaseks perioodiks eduseisu 66:54-le kasvatasid. Kohtumise lõpus kodumeeskond enam mängu pööret tuua ei suutnud ning 1JVBr teenis tabelisse kirja magusad võidupunktid.

Ander Talu viskas 1JVBr parimana 27 punkti, Rait Tammet lisas 18 punkti. Kaotajate leeris kerkis parimaks 19 punkti visanud Martin Laandu.

Kaks päeva hiljem kodusaalis peetud mängus läksid sõdurid Lüganuse vastu koduseinte toel 16:11 juhtima, kuid avaperioodi võitis siiski vastane 19:16. Teisel veerandajal läks kodumeeskond aga oma teed võites veerandaja 32:13, mis viis nad poolajaks 48:32 eduseisu.

Sama hooga jätkasid ajateenijad ka kolmandal veerandajal ning viimaseks perioodiks enam võitjas kahtlust ei olnud, sest vahe oli kärisenud juba 82:54-le. Mängu lõpp oli pelgalt vormistamise küsimus ning 1JVBr võttis teise võidu järjest. Tõrvatilgaks meepotis oli aga kahe põhitegija Randel Rainer Lille ja Ander Talu vigastus, mis nad tõenäoliselt mõneks ajaks platsi kõrvale jätab.

Lille ja Talu olidki vastavalt 23 ja 20 punktiga oma meeskonna parimad, Hans Keskülla lisas 17 punkti. Lüganuse skoori eest hoolitsesid enim 20 punkti visanud Henry Tammann ja 18 punkti toonud Jussi Kaldaru.

Kaks võitu (kokku 3 võitu ja 2 kaotust) tõstsid 1JVBr meeskonna turniiritabelis kolmandale kohale, RSK Tarvas (2 võitu ja 2 kaotust) ning Lüganuse (1 võit ja 4 kaotust) on vastavalt neljandal ja viiendal kohal.